خانه » خانواده » زنان نیم لیتر کمتر از مردان مایعات می‌نوشند

زنان نیم لیتر کمتر از مردان مایعات می‌نوشند

مصرف مایعات در جمعیت بزرگسالان تهران بررسی شده است که براساس آمار و اطلاعات این پیمایش، ۱۰ درصد مردان و ۲۵ درصد زنان در روز، کمتر از ۱و ۲دهم لیتر ...

مصرف مایعات در جمعیت بزرگسالان تهران بررسی شده است که براساس آمار و اطلاعات این پیمایش، ۱۰ درصد مردان و ۲۵ درصد زنان در روز، کمتر از ۱و ۲دهم لیتر مایعات می‌نوشند که بسیار کمتر از مقدار استاندارد برای سلامت بدن است.

 

ايلنا: یافته‌های اولیه یک پژوهش علمی، که توسط انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور انجام شده است، نشان می‌دهند که در تهران، زنان نیم لیتر کمتر از مردان مایعات می‌نوشند.

به گزارش ايلنا این پژوهش میدانی برای نخستین بار در کشور و به درخواست شرکت آب‌های معدنی دماوند در قالب پیمایش و برای تعیین الگوی مصرف مایعات در خانوارهای تهرانی اجرا شده است.

در این پیمایش، مصرف مایعات در جمعیت بزرگسالان تهران بررسی شده است که براساس آمار و اطلاعات این پیمایش، ۱۰ درصد مردان و ۲۵ درصد زنان در روز، کمتر از ۱و ۲دهم لیتر مایعات می‌نوشند که این مقدار بسیار کمتر از حد استاندارد برای سلامت بدن است.

نتایج و یافته‌های کامل این پژوهش روز دوشنبه، هشتم خرداد ماه، همزمان با پنجاهمین سالگرد تاسیس انستیتو تحقیقات تغذیهٔ وصنایع غذایی کشور در همایش آب در سلامت و تغذیه با مشارکت شرکت آب‌های معدنی دماوند به جامعه متخصصان کشور در محل ساختمان انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور ارائه خواهد شد.

شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱
بازدیدها 1,154
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 3872

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری