خانه » تحلیل » علي نصيريان: مقاوم‌سازي ساختمان اداره تئاتر جواب نمي‌دهد

علي نصيريان: مقاوم‌سازي ساختمان اداره تئاتر جواب نمي‌دهد

علي نصيريان بر ضرورت نوسازي اداره تئاتر تاكيد كرد و گفت: مقاوم‌سازي اين ساختمان جواب نمي‌دهد.     اين هنرمند باسابقه تئاتر، سينما و تلويزيون در گفت‌و‌گو با خبرنگار تئاتر خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، ...

علي نصيريان بر ضرورت نوسازي اداره تئاتر تاكيد كرد و گفت: مقاوم‌سازي اين ساختمان جواب نمي‌دهد.

 

 

اين هنرمند باسابقه تئاتر، سينما و تلويزيون در گفت‌و‌گو با خبرنگار تئاتر خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، يادآور شد: پيش از انقلاب هم كه ما در اداره تئاتر فعاليت مي‌كرديم ساختمان اين اداره اسكلت اساسي و درستي نداشت و به ويژه با آن همه رفت و آمدي كه در اين ساختمان انجام مي‌شد ما بسيار با شهامت بوديم كه آنجا كار مي‌كرديم چرا كه در تمام مدت تمرين‌ها ساختمان اداره تئاتر لرزش داشت.

 

نصيريان اضافه كرد: اگر به جاي اين ساختمان ساختمان جديدي بنا شود كه از اصول معماري درستي برخوردار باشد، اقدامي قابل توجه خواهد بود.

 

وي با اشاره به تمرين و اجراي نمايش‌هاي متعدد در اداره تئاتر اضافه كرد: اداره تئاتر نه تنها محل تمرين بسياري از گروه‌هاي نمايشي است بلكه به دليل وجود خانه نمايش محل اجراي نمايش‌هاي مختلف هم بوده است، به همين دليل با ساختن يك ساختمان جديد و اصولي مشكلات فعلي هنرمندان و به ويژه هنرمندان جوان‌تر حل مي‌شود و از اين راه به هنر و تئاتر كمك شاياني انجام مي‌شود.

 

اين هنرمند با سابقه كه مدتي هم به عنوان رييس اداره تئاتر در اين ساختمان فعاليت مي‌كرده خاطرنشان كرد: با توجه به ويژگي‌هاي اداره تئاتر مي‌توان سالن‌هاي كوچكي را براي اجراي نمايش‌هاي تجربي كه نوآورانه و خلاقانه هستند در اين ساختمان ايجاد كرد تا جوان‌ترها بتوانند نوآوريهايشان را در معرض ديد تماشاگران محدودي بگذارند. اما جمع شدن اين آدم‌ها و انجام اين رفت و آمدها مستلزم اين است كه ساختمان مقاوم و درستي ساخته شود.

 

نويسنده‌ نمايشنامه‌هاي «بلبل سرگشته» و «بازيگر و زنش» با بيان اينكه مقاوم‌سازي ساختمان اداره تئاتر جواب نمي‌دهد تاكيد كرد:‌حال كه مسئولان نيت خير دارند اين نيت را كامل كنند و توجه بيشتري به اداره تئاتر داشته باشند. بگذارند جواناني كه هزاران اميد و آرزو در تئاتر دارند بتوانند از اين محل استفاده و با آرامش كار كنند و توجه‌شان فقط به تئاتر شهر محدود نشود.

چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۱
بازدیدها 1,291
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 3682

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری