خانه » شهر من » ۳۰ قطعه عکس از رجال عصر قاجار امروز در موزه عکسخانه شهر رونمایی می‌شود

۳۰ قطعه عکس از رجال عصر قاجار امروز در موزه عکسخانه شهر رونمایی می‌شود

نمایشگاه «قاجار بر صفحه نقره اندود» به مناسبت روز جهانی موزه از امروز در موزه عکسخانه شهر برپا می‌شود. به گزارش خبرنگار ایلنا،این نمایشگاه که عکسهای رجال عصر قاجار را به ...

نمایشگاه «قاجار بر صفحه نقره اندود» به مناسبت روز جهانی موزه از امروز در موزه عکسخانه شهر برپا می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا،این نمایشگاه که عکسهای رجال عصر قاجار را به نمایش می‌گذارد، از مجموعه اشکال امینیان شامل ۳۰ قطعه عکس در اندازه‌های مختلف است که به مدت سه هفته برای علاقه مندان به هنر عکاسی ارائه خواهد شد.

نمایشگاه شامل پرتره‌های رجال دوره قاجار است که توسط عکاسان مطرح قرن نوزده میلادی گرفته شده‌اند. این تصاویر تا به امروز کمتر به معرض نمایش گذاشته شده‌ است.

آثار به نمایش در آمده از اساتید قدیمی عکاسی مانند: فلیکس نادار، اوژن پیرو، آدل، دیمیتری یرماکوف، آنتوان سوریو گین، میرزا عبدالله قاجار، دوست محمد خان معیرالممالک، محمد حسن قاجار، میرزا محمد خان حشمت الممالک، روسی خان، سید علی و رضاخان عکاس نظام است.

اشکان امینیان دانش آموخته کار‌شناسی ارشد تاریخ از دانشگاه هامبورگ و نسب‌شناس است. نمایشگاه عکس‌های رجال قاجار سومین نمایشگاه از مجموعه وی است.

نمایشگاه از امروز ۲۷ اردیبهشت تا ۱۶ خرداد ۱۳۹۱ در روز‌های شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ و پنج شنبه ۹ تا ۱۳ (به‌جز روز‌های جمعه ‌ و ایام تعطیل) ادامه دارد.

چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۱
بازدیدها 1,233
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 3637

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری