خانه » سینما و فیلم » با فروش 16 ميليون دلاري، انيميشن «دكتر سوس» پرفروش‌ترين فيلم آمريكاي شمالي شد

با فروش 16 ميليون دلاري، انيميشن «دكتر سوس» پرفروش‌ترين فيلم آمريكاي شمالي شد

انيميشن «دكتر سوس» كه از روز گذشته (جمعه) نمايش خود را در سينماهاي آمريكاي شمالي آغاز كرده است، با فروش 16 ميليون دلاري صدرنشين گيشه شد. به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران ...

انيميشن «دكتر سوس» كه از روز گذشته (جمعه) نمايش خود را در سينماهاي آمريكاي شمالي آغاز كرده است، با فروش 16 ميليون دلاري صدرنشين گيشه شد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، انيميشن کامپيوتري و سه‌بعدي «دكتر سوس» محصول كمپاني يونيورسال است كه براساس کتاب کودکانه‌ي «دکتر سوس» ساخته شده است.

به گزارش ورايتي، بعد از فيلم «دكتر سو» فيلم‌هاي «پروژه‌ي ايكس» و «قانون شجاعت» به ترتيب با 6 ميليون و 4 ميليون دلار رتبه‌هاي دوم و سوم جدول اكران آمريكاي شمالي را به خود اختصاص داده‌اند.

«دكتر سو» جديدترين محصول كمپاني يونيورسال و اولين انيميشن سه‌بعدي است که براساس يکي از کتاب‌هاي «دکتر سوس» تهيه و توليد شده است.

داستان فيلم درباره‌ي «تد» با بازي «زاک افرون» است. او يک پسر جوان است که در شهري زندگي مي‌کند که در آن همه‌چيز به جز انسان‌ها مصنوعي هستند. او مي‌خواهد که آروزي «ادري» (تيلور سوئيفت) را برآورده کند و دختر روياهايش را به دست آورد. او تصميم مي‌گيرد که آرزوي او براي ديدن يک درخت واقعي را برآورده کند.

«دكتر سوس» که با نام «لوراكس» هم شناخته مي‌شود، بعد از انيميشن «هورتون صدايي مي‌شنود» دومين انيميشن کاملا کامپيوتري محسوب مي‌شود كه در قالب «آيمکس» اکران شده است.

«پروژه‌ي ايكس» كه در رتبه‌ي دوم جدول فروش آمريكا قرار دارد، در ژانر کمدي و با فيلم‌نامه‌اي از «مت دريک» و «مايکل باکال» ساخته شده است. اين درام به تهيه‌کنندگي «تاد فيليپس» توليد شده و «توماس مان»، «اوليور کوپر» و «جاناتان دنيل براون» بازيگران آن هستند.

سه دوست دبيرستاني كه از قرار معلوم از جامعه‌ طرد شده‌اند و کسي به آنها توجه نمي‌کند، يك مهماني جشن تولد برگزار مي‌كنند.

فيلم «قانون شجاعت» به كارگرداني «مايك مك‌كوي» و «اسكات وائگ» در رتبه‌ي سوم جدول فروش آمريكاي شمالي ايستاده است. اين فيلم در گونه‌ي آثار اکشن و ماجراجويانه ساخته شده است.

در خلاصه‌ي داستان اين فيلم آمده است: «هنگامي که يک عضو نجات ارشد دزديده مي‌شود، سازمان سيا موفق به کشف يک توطئه‌ي مرگبار عليه ايالات متحده مي‌شود. يک گروه از نيروي دريايي روانه‌ي يك ماموريت جهاني مي‌شود. زمانيکه افراد جوخه‌ي «بانديتو» به سرعت براي توقف حمله‌اي که منجر به کشته و زخمي شدن هزاران آمريکايي خواهد شد، وارد عمل مي‌شوند.

شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۰
بازدیدها 0
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 363

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری