خانه » تحلیل » تصاویر یک صندلی متحرک با سرعت بالا/ فناوری برای سالخوردگان

تصاویر یک صندلی متحرک با سرعت بالا/ فناوری برای سالخوردگان

یک اتومبیل سازی ژاپنی با به کارگیری فناوری رباتیک صندلی تک چرخی را عرضه کرده چون یک صندلی متحرک به سادگی قابل کنترل بوده و شش کیلومتر در ساعت سرعت ...

یک اتومبیل سازی ژاپنی با به کارگیری فناوری رباتیک صندلی تک چرخی را عرضه کرده چون یک صندلی متحرک به سادگی قابل کنترل بوده و شش کیلومتر در ساعت سرعت دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، شرکت اتومبیل سازی ژاپنی هوندا از طرح صندلی متحرک خود که سرعت قابل توجهی دارد و به سادگی قابل هدایت است در جمع خبرنگاران رونمایی کرد.

در این مراسم که دیروز سه شنبه 26 اردیبهشت ماه برگزار شد، برخی از شرکت کنندگان اقدام به امتحان این صندلی متحرک کردند.

قرار است صندلی تک چرخ هوندا در موزه علم توکیو به نمایش گذاشته شود و چندین آزمایش روی آن انجام شود ، تاکنون هیچ طرحی برای تجاری کردن این محصول ارائه نشده است و شرکت هوندا نیز از اظهار نظر درباره زمان عرضه و قیمت آن امتناع کرده است.

 

صندلی رباتیک هوندا به سادگی قابل هدایت است

این وسیله نقلیه در مواقعی که استفاده نمی شود به راحتی قابل جمع شدن است و در یک کیف کوچک قرار می گیرد و برخلاف سرعت بالایی که دارد گفته می شود که برای عابران پیاده خطرناک نیست و حتی در صورت تصادف نیز این وسیله خطری در بر ندارد، اما صندلی تک چرخ هوندا تنها در سطوح صاف قابل استفاده است.

این صندلی به راننده خود اجازه کنترل سرعت، مسیر و تغییر مسیر را می دهد که این امر با تغییر وزن و سنگینی راننده روی صندلی صورت می گیرد.

شرکت اتومبیل سازی هوندا غیر از ساخت اتومبیل و موتورسیکلت، سابقه طولانی در تولید ابزارهای رباتیک دارد.

راننده این وسیله نقلیه تنها با حرکت دادن بدن خود از یک طرف به طرف دیگر می تواند چرخهای این وسیله را به طور کامل بچرخاند. این وسیله یک تک چرخ اصلی و یک چرخ کوچک در قسمت پشتی دارد که به حرکتهای مدور کمک می کند.

اندکی به جلو خم شوید تا مستقیم حرکت کنید، بدن خود را به چپ متمایل کنید تا این وسیله به چپ حرکت کند، اگر با فرمان ترمز شما متوقف نشد به سادگی پای خود را روی زمین بگذارید

این وسیله که یونی کوب نام گرفته قرار است در موزه علم توکیو به نمایش گذاشته شود و تاکنون تاریخی برای فروش تجاری این محصول تعیین نشده است

این وسیله نقلیه از یک موتور کوچک که چرخها را کنترل می کند ساخته شده که شرایط حرکت آن را در هرجهت فراهم می کند.

یونی کوب کمتر از 10 کیلو وزن داشته و باطری لیتیوم – یون (lithium-ion) آن تا یک ساعت شارژ نگاه می دارد و بهتر است از سوی کسانی مورد استفاده قرار گیرد که قدشان از یک متر 50 سانتیمتر بیشتر باشد.

شرکت خودرو سازی تویوتا به عنوان رقیب ژاپنی هوندا نیز نشان داده که ماشینها می توانند به حرکت سالخوردگان کمک کند، که در آن میان می توان به ابداع وسیله نقلیه ” وینگلت” (Winglet) اشاره کرد که به نوعی شبیه اسکوتر است و به حالت ایستاده باید از آن استفاده کرد.

ژاپن یکی از کشورهایی است که جمعیت سالخوردگان آن قابل توجه است از این رو نگرانیها درباره چگونگی کمک کردن به حرکت سالخوردگان درحال افزایش است.

 

چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۱
بازدیدها 1,315
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 3608

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری