خانه » شهر من » جشنواره غذا و لباس در علی آبادکتول برگزار شد

جشنواره غذا و لباس در علی آبادکتول برگزار شد

علی آبادکتول - خبرگزاری مهر: جشنواره غذا و لباس محلی در خوابگاه خواهران دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آباد کتول برگزار شد. به گزارش خبرنگار مهر، همزمان با سومین روز از ...

علی آبادکتول – خبرگزاری مهر: جشنواره غذا و لباس محلی در خوابگاه خواهران دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آباد کتول برگزار شد.
به گزارش خبرنگار مهر، همزمان با سومین روز از هفته خوابگاهها ، جشنواره غذا و لباس محلی در خوابگاه خواهران (صدف ) دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آباد کتول برگزار شد.

این جشنواره در راستای ایجاد زمینه و بستر لازم برای معرفی و آشنایی با غذا و پوشش محلی در فضای باز و زیبای خوابگاه صدف و با حضور اعضای هیئت رئیسه برگزار شد، دانشجویان علاقه مند به آشپزی و سفره آرایی، با ذوق و سلیقه ای وصف ناپذیر، غذاهای سنتی متنوعی را با چیدمانی زیبا در معرض دید و داوری قرار دادند.

دکتر محمدتقی حیدری معاون دانشجویی این واحد دانشگاهی صبح سه شنبه در بازدید از این نمایشگاه، هدف از برپایی این جشنواره را تلاش برای تغییر سبک زندگی ، فرهنگ سازی در زمینه سلامت با تاکید بر تغذیه سالم و تشویق دانشجویان به استفاده بیشتر از محصولات زیستی در رژیم غذایی عنوان کرد و افزود: پخت انواع غذاهای سنتی، کیفیت و طعم غذاها ،‌توجه به تزئینات غذا و همچنین دقت در انتخاب مواد اولیه غذا به منظور پخت غذای سالم ‌از جمله معیارهای مهم انتخاب غذای برتر در این جشنواره است.

وی همچنین درخصوص برپایی جشنواره لباس محلی ایرانی گفت: آشنایی با لباس محلی بر اساس فرهنگ دینی و سنن بومی هدف اصلی این جشنواره بوده است.

حیدری با بیان این مطلب که غذا و لباس یکی از مهمترین ابزارهای شناخت قوم هاست ، از رقابت بین اقوام کرد، لر، ترکمن ، کتولی و گیلکی در این دو جشنواره خبرداد.

سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۱
بازدیدها 1,576
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 3580

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری