خانه » خانواده » بهترين توصيه‌ها براي درمان گزيدگي حشرات

بهترين توصيه‌ها براي درمان گزيدگي حشرات

همزمان با رسيدن فصل گرما، مشكل گزيده شدن با نيش حشرات كه براي ما بيماري و پريشاني و عدم آسايش را به همراه مي‌آورد، تشديد مي‌شود. به گزارش سرويس «سلامت» ايسنا، پايگاه ...

همزمان با رسيدن فصل گرما، مشكل گزيده شدن با نيش حشرات كه براي ما بيماري و پريشاني و عدم آسايش را به همراه مي‌آورد، تشديد مي‌شود.

به گزارش سرويس «سلامت» ايسنا، پايگاه اينترنتي هلت مي آپ در مقاله‌اي چند روش موثر و كارآمد براي درمان و تسكين گزيدگي با نيش حشرات توصيه كرده كه عبارتند از:

– درمان گزيدگي با امكانات خانگي: روي محل خارش و گزيدگي را صابون سديم موسوم به صابون ايووري بماليد. اگر اين صابون را در اختيار نداريد تا حد امكان از صابون خشك استفاده كنيد. اگر محل گزيدگي عفونت كرده با الكل روي آن را پاك كنيد و با نوار آن را بپوشانيد. مي‌توانيد براي تسكين محل گزيدگي روي آن كيسه يخ بگذاريد.

– درمان گزيدگي با استفاده از مواد تسكين دهنده: براي اينكه محل گزيدگي سريعتر آرام شود مي‌توانيد به طور مستقيم روي آن را با خمير دندان، لاك ناخن، محلول شوينده دهان، عسل و يا چند قطره الكل بماليد. بعلاوه مي‌توانيد روي آن را با يك عدد چاي كيسه‌اي داغ مالش دهيد.

– درمان گزيدگي با استفاده از خميرهاي دست ساز و خانگي: به محضي كه دچار گزيدگي شديد مي‌توانيد با درست كردن يكي از تركيبات زير مثلا به صورت يك خمير تازه و قرار دادن آن روي محل گزيدگي، سوزش و خارش آن را تسكين دهيد:

– محلول آب و نمك – تركيب آب و آسپرين – تركيب آب و گوشت نرم شده – تركيب آب و جوش شيرين – تركيب آسپرين و الكل

– درمان گزيدگي با استفاده از روغن‌هاي ضروري و برگهاي گياهي؛ براي اين منظور مي‌توانيد از روغن گياه سدر، روغن اسطوخودوس يا روغن درخت چاي استفاده كنيد. هم چنين برگ تازه و بريده شده ريحان براي درمان گزيدگي مفيد است.

سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۱
بازدیدها 1,249
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 3551

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری