خانه » فناوری » Loon Copter پهپاد شگفت انگیز با قابلیت شنا در سطح و زیر آب

Loon Copter پهپاد شگفت انگیز با قابلیت شنا در سطح و زیر آب

طی سال های اخیر نمونه های زیادی از پهپاد ها توسط شرکت ها و موسسات مختلف طراحی و روانه بازار شده اند اما واقعیت آن است که پهپادLoon Copter که ...


طی سال های اخیر نمونه های زیادی از پهپاد ها توسط شرکت ها و موسسات مختلف طراحی و روانه بازار شده اند اما واقعیت آن است که پهپاد
Loon Copter که اخیرا رونمایی و معرفی شده است عجب ترین و شگفت انگیز ترین نمونه ای است که هم قادر به پرواز بوده و هم میتواند بر روی سطح و حتی زیر آب شنا کند!

این پهپاد که توسط تیم تحقیقاتی و متخصص در دانشگاه اوکلند طراحی شده است از مکانیزمی جدید برخوردار است که این قابلیت را به آن میدهد تا به سادگی از حالت پرواز به حالت شناوری و زیر دریایی و حتی بالعکس تغییر کاربری دهد.

این پهپاد برای آنکه مجددا از سطح آب به هوا بلند شود آب را از حفره های خود با فشار به بیرون منتقل میکند تا خود را از سطح آب بکند.

دکتر اسامه روش ده (Osamah Rawashdeh) سرپرست این تیم تحقیقاتی در مورد نحوه کار این پهپاد میگوید:

این نمونه قادر به شیرجه در آب در محل تعیین شده با GPS است و به شکل خودکار قادر به حرکت زیر آب و همزمان انجام حرکات برنامه ریزی شده برای جمع آوری داده و ضبط ویدئو است.

پهپاد Loon Copter در حال حاضر در مراحل تحقیقاتی است اما تیم تحقیقاتی دانشگاه اوکلند کاربرد های آن را در عملیات های جستجو و نجات، بررسی های فنی زیر آب برای ساخت تونل و پل و همچنین سایر کاربردهایی که همزمان نیاز به پرواز و شناوری دارند، مشخص کرده است.

پنج شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۴
بازدیدها 3,310
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 34783

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری