خانه » بین المللی » انقراض ژاپن در هزار سال آينده؟!

انقراض ژاپن در هزار سال آينده؟!

محققان ژاپني در پژوهشي به نمايش يك ساعت جمعيت پرداخته‌اند كه نشان مي‌دهد مردم اين كشور با توجه به كاهش نرخ تولد، به لحاظ نظري در هزار سال آينده منقرض ...

محققان ژاپني در پژوهشي به نمايش يك ساعت جمعيت پرداخته‌اند كه نشان مي‌دهد مردم اين كشور با توجه به كاهش نرخ تولد، به لحاظ نظري در هزار سال آينده منقرض خواهند شد.

به گزارش سرويس پژوهشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، به گفته پژوهشگران، جمعيت كودكان تا 14 سال ژاپني كه اكنون 16.6 ميليون تن از كل مردم اين كشور را تشكيل مي‌دهند، با سرعت يك در هر 100 ثانيه در حال كاهش است.

كشف محققان به ژاپني اشاره دارد كه طي هزاره آينده بدون جمعيت كودك خواهد بود.

پژوهشگران دانشگاه توكيو اين ساعت جمعيت را براي تقويت بحث‌هاي اضطراري در اين مورد ايجاد كرده‌اند.

پژوهش ديگري كه اوايل سال جاري منتشر شده، نشان داد كه جمعيت ژاپن در قرن بعدي به يك سوم ميزان كنوني 127.7 ميليون تن كاهش خواهد يافت.

پيش‌بيني‌هاي دولت از نرخ تولد 1.35 كودك به ازاي هر زن در 50 سال خبر داده كه كاملا زير نرخ جايگزين است.

در همين حال انتظار مي‌رود كه اميد به زندگي در اين كشور كه در حال حاضر يكي از بالاترين‌ها در جهان بوده، از 89.39 سال در 2010 به 90.93 سال در 2060 براي زنان و از 79.64 سال به 84.19 سال در مردان افزايش يابد.

بيش از 20 درصد مردم ژاپن در سن 65 سال يا بالاتر از آن قرار داشته كه يكي از بالاترين‌ نسبت كهنسالان در جهان است.

ژاپن از مهاجرت بسيار كمي برخوردار بوده و هر گونه پيشنهاد براي باز كردن مرزها براي كارگران جوان كه قادر به اتصال شكاف جمعيت هستند، منجر به واكنشهاي بسيار شديد در ميان مردم خواهد شد.

دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۱
بازدیدها 1,229
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 3467

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری