خانه » قصه و داستان » یزدانی‌خرم جدیدترین رمانش را امضا می‌کند

یزدانی‌خرم جدیدترین رمانش را امضا می‌کند

مهدی یزدانی‌خرم عصر امروز با علاقه‌مندان ادبیات ‌داستانی به‌ دیدار و گفتگو می‌نشیند و جدیدترین کتابش با نام «من منچستر یونایتد را دوست دارم» را امضا می‌کند. به گزارش خبرنگار مهر، ...

مهدی یزدانی‌خرم عصر امروز با علاقه‌مندان ادبیات ‌داستانی به‌ دیدار و گفتگو می‌نشیند و جدیدترین کتابش با نام «من منچستر یونایتد را دوست دارم» را امضا می‌کند.
به گزارش خبرنگار مهر، مهدی یزدانی‌خرم عصر امروز یکشنبه 24 اردیبهشت‌ماه از ساعت ۱۸ در کتابفروشی نشر چشمه با علاقه‌مندان ادبیات ‌داستانی به‌ دیدار و گفتگو می‌نشیند. همچنین در این برنامه او دومین رمانش با نام «من منچستر یونایتد را دوست دارم» را برای خریداران این کتاب امضا می‌کند.

«من منچستر یونایتد را دوست دارم» تازه‌ترین اثر داستانی این نویسنده و منتقد این ‌هفته به ‌ویترین کتابفروشی نشرچشمه راه یافته و دومین رمان یزدانی‌خرم به‌ عنوان بیست ‌و ششمین رمانِ مجموعه‌ «کتاب‌های قفسه آبی» است.

رمان ۲۱۲ صفحه‌ای یزدانی‌خرم روایتی غریب‌ و تودرتو دارد، رمانی با بیش از ۱۰۰ شخصیت که از سال‌های میانه‌ای دهه ۸۰ شروع و در دهه‌های 20 و 30 روایت می‌شود.

یزدانی‌خرم پیش از این گفته بود: «این کتاب اثری است در هجو زمان و جعل تاریخ.»

وی برای نوشتن این رمان نزدیک به چهار سال وقت صرف کرده است. رمان در تکه اول با تصویری از دانشجوی تاریخ دانشگاه تهران آغاز می‌شود؛ در هوای ابری پاییز ۸۳ در خیابان‌ انقلاب. بعد رفته‌رفته به گذشته می‌رود و با روایتی از چند دهه‌ قبل‌تر و حمله متفقین به ایران گره می‌خورد. این روند ادامه پیدا می‌کند تا تکه دوم؛ تهران دهه بیست و سی که پر شده از آدم‌های غریبی که می‌خواهند تکلیف دنیا را روشن کنند، احزاب سیاسی، نیروهای متفقین، لهستانی‌های مهاجر، فیلد مارشال اسطوره‌ای ارتش آلمان، شاعر ملی‌گرای ایرانی و…

رمان پر از پرسوناژ و شخصیت یزدانی‌خرم درست مانند پازلی هزارتکه سعی دارد فضایی سیاسی و تاریخی را به تصویر بکشد و هر کدام از این شخصیت‌ها بخشی از این تصویر را می‌سازند.

یزدانی‌خرم این روزها مشغول نوشتن سومین رمانش، «خون» است که به‌زودی تحویل ناشر می‌دهد. «خون» رمانی است با ۱۷ فصل که دغدغه‌های تاریخی و سیاسی نویسنده در آن برجسته است.

اولین رمان یزدانی‌خرم «به گزارش اداره هواشناسی فردا این خورشید لعنتی» از سوی نشر ققنوس منتشر شده بوده و به عنوان رمان برگزیده جایزه واو (ادبیات متفاوت) انتخاب شد.

یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۱
بازدیدها 1,156
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 3448

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری