خانه » فناوری » فروش نزدیک به ۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون گوشی هوشمند در سال ۲۰۱۵

فروش نزدیک به ۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون گوشی هوشمند در سال ۲۰۱۵

موسسه تحلیلی-آماری ترند فورس امروز گزارشی مبنی بر میزان فروش جهانی تلفن های هوشمند منتشر نموده که مشخص می کند در سال گذشته میلادی، ۱٫۲۹۲ میلیارد دستگاه موبایل در سراسر ...

فروش نزدیک به 1 میلیارد و 300 میلیون گوشی هوشمند در سال 2015

موسسه تحلیلی-آماری ترند فورس امروز گزارشی مبنی بر میزان فروش جهانی تلفن های هوشمند منتشر نموده که مشخص می کند در سال گذشته میلادی، ۱٫۲۹۲ میلیارد دستگاه موبایل در سراسر دنیا به فروش رفته است. این گزارش همچنین نرخ رشد سالیانه بازار اسمارت فون ها را در مقایسه با سال ۲۰۱۴ میلادی ۱۰٫۳ درصد اعلام نموده.

با اینکه سرعت نرخ رشد این صنعت در مقایسه با سنوات گذشته بسیار کمتر بوده اما همچنان رقم تعیین شده بالاتر از آن چیزی است که تحلیل گر موسسه IDC در انتهای سال ۲۰۱۵ میلادی پیش بینی نموده بود. بر اساس گمانه زنی این موسسه، انتظار می رفت این رشد عدد یک رقمی را به خود اختصاص دهد اما با استناد به گزارش ترند فورس شرکت های چینی گام بزرگی در این مسیر برداشته و مجموعا ۵۳۹ میلیون دستگاه در سراسر جهان به فروش رسانده اند به طوری که کمپانی هایی همانند هوآوی و لنوو توانستند جایگاه سوم پرفروش ترین شرکت های موبایلی را پس از سامسونگ به خود اختصاص دهند.

اگر بخواهیم جزئیات بیشتری از گزارش TrendForce مطرح کنیم بد نیست بدانید ۷ شرکت از ۱۰ شرکت برتر در این لیست را چینی ها قبضه نموده اند به طوری که ال جی، سامسونگ و اپل تنها شرکت های غیر چینی این فهرست به شمار می روند.

در همین راستا خوب است بدانید فروش موبایل های ال جی در سال ۲۰۱۵ نسبت به ۲۰۱۴ حدود ۷٫۹ درصد رشد داشته اما سهم بازار آن از ۵٫۴ درصد از در سال ۲۰۱۴ به ۵٫۳ درصد در ۲۰۱۵ رسیده بود. سامسونگ نیز در سال گذشته ۱٫۸ درصد از سهم بازار خود را نسبت به سال ۲۰۱۴ از دست داد و فقط ۲۵ درصد از این بازار در دستان غول تکنولوژی کره ای بود.

با اینکه سامسونگ با کاهش تقاضا رو به رو بوده اما همچنان تاج برترین برند برتر تولید کننده موبایل را بر سر دارد به طوری که در سال ۲۰۱۵ میلادی به تنهایی ۳۲۰ میلیون اسمارت فون به فروش رسانده.

شرکتی همانند لنوو نیز در سال ۲۰۱۵ با کاهش تقاضا از طرف مشتری ها مواجه بود و از تعداد فروش ۹۲ میلیون دستگاه در سال ۲۰۱۴ به ۷۰ میلیون دستگاه در سال گذشته رسید.

در آخر هم باید بگوئیم اپل که در رتبه دوم قرار دارد در سال گذشته ۱۷٫۵ درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده و ۲۲۷ میلیون دستگاه آیفون فروخته بود. اما به گزارش ترند فورس برنده اصلی این بازار، کمپانی چینی هوآوی است که توانسته از مرز فروش یکصد میلیون دستگاه در ۱۲ ماه عبور کرده و خود را به عنوان یکی از بهترین تولید کننده های اسمارت فون به جهانیان نشان دهد.

در جدول پائین می توانید در یک نگاه از سهم بازار و میزان فروش برندهای مختلف آگاه شده و آنها را با هم مقایسه نمائید.

TrendForce-Smartphone-Sales-2015-KKjpg

منبع: دیجیاتو
سه شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۴
بازدیدها 1,083
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 34314

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری