خانه » سینما و فیلم » “آخرین سرقت” یک شبه جایگزین “تلفن همراه رئیس‌جمهور” شد

“آخرین سرقت” یک شبه جایگزین “تلفن همراه رئیس‌جمهور” شد

کارگردان "آخرین سرقت" ضمن گلایه از شرایط اکران اولین فیلمش گفت: تقریبا یک شبه به ما اعلام کردند که به جای فیلم "تلفن همراه رئیس‌جمهور" شما فیلم خود را اکران ...

کارگردان “آخرین سرقت” ضمن گلایه از شرایط اکران اولین فیلمش گفت: تقریبا یک شبه به ما اعلام کردند که به جای فیلم “تلفن همراه رئیس‌جمهور” شما فیلم خود را اکران کنید و ما هیچ فرصتی در اختیار نداشتیم.
پدرام علیزاده کارگردان “آخرین سرقت” در ارتباط با زمان اکران این فیلم به خبرنگار مهر گفت: پروانه نمایش این فیلم نسبت به زمان تولید دیر صادر شد. به نوعی مشکلاتی برای گرفتن این مجوز در اداره نظارت و ارزشیابی ارشاد داشت که در نهایت تیر ماه سال 90 پروانه نمایش صادر شد.

وی افزود: پس از گرفتن مجوز، قرارداد اکران بیشتر فیلم‌ها از قبل در سالن‌های سینمایی بسته شده و ما عملا هیچ زمان مناسبی برای نمایش عمومی “آخرین سرقت” در سال گذشته پیدا نکردیم. امسال نیز تقریبا یک شبه به ما اعلام کردند که به جای فیلم “تلفن همراه رئیس‌جمهور” شما فیلم خود را اکران کنید و ما هیچ فرصتی در اختیار نداشتیم.

علیزاده ادامه داد: به هر حال همه شرایط سینمای ایران را می‌دانند که تبلیغات و شرایط اکران فیلم‌ها عمدتا در آن غیرعادلانه است. ما در حال حاضر در تهران 12 سینما در اختیار داریم که 4 سالن آن به صورت تک سئانس نمایش فیلم را برعهده دارند.

این کارگردان عنوان کرد: قرار بود “آخرین سرقت” در جشنواره بیست‌ونهم فیلم فجر روی پرده برود که آماده نشد. به همین دلیل وقتی در جشنواره سال گذشته آن را ارائه کردیم به ما اجازه ندادند که در این رویداد حضور پیدا کنیم.

وی درباره فعالیت‌های قبلی خود افزود: من پیش از ساخت اولین فیلم بلند سینمایی خود، بعنوان دستیار با کارگردانی چون خسرو معصومی، جهانگیر جهانگیری و در تئاتر با حسن پارسایی، محمد حیدری، حسین مسافرآستانه و… همکاری داشته‌ام.

علیزاده ادامه داد: “آخرین سرقت” یک فیلم کمدی قصه‌گو است که با دیگر آثار کمدی متفاوت است. قصه کار بسیار پرتعلیق و یک فیلم جاده‌ای حادثه‌ای به شمار می‌رود. فیلمنامه اولیه فیلم متعلق به رضا درمیشیان و جلال‌الدین دری است که من برای ساخت آن را دوباره بازنویسی کردم.

وی در ارتباط با موضوع فیلم گفت: “آخرین سرقت” قصه دو دزد است که هر کدام دو نوع سرقت متفاوت می‌کنند و بر اساس اتفاقی با هم همراه می‌شوند. من خودم هیچ وقت فکر نمی‌کردم برای ساخت اولین کار بلند سینمایی خود سراغ یک کار کمدی بروم. بیشتر می‌خواستم برای اولین کارم سراغ ساخت یک فیلم اجتماعی بروم. اما متاسفانه با فیلمنامه‌ای که در اختیار داشتم نتوانستم جذب سرمایه کنم و به همین دلیل سراغ ژانر کمدی رفتم.

علیزاده درباره حضور بازیگران در این فیلم عنوان کرد: من تلاش کردم برای این فیلم سراغ بازیگرانی بروم که کمتر در ژانر کمدی تاکنون حضور داشتند. البته دیگر بازیگران هم در چنین نقش‌هایی که قبلا حضور داشتند کلیشه نشده بودند. در حال حاضر با وجود اینکه تبلیغات فیلم هنوز آغاز نشده است اما به فروش خوبی دست پیدا کردیم.

یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۱
بازدیدها 2,170
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 3413

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری