خانه » خودرو » معرفی مدل مفهومی شاسی بلند جدید کیا

معرفی مدل مفهومی شاسی بلند جدید کیا

کیا در جریان برگزاری نمایشگاه خودروی دیترویت ۲۰۱۶ کنفرانسی برگزار کرد و از نمونه‌ی مفهومی شاسی بلند فول سایز خود پرده برداشت. این خودروی جدید جایگزین موهاوی خواهد شد. برای آشنایی بیشتر با شاسی بلند جدید کیا با زومیت همراه باشید.

 

kia telluride

 

کیا در جریان برگزاری نمایشگاه خودروی دیترویت ۲۰۱۶ کنفرانسی برگزار کرد و از نمونه‌ی مفهومی شاسی بلند فول سایز خود پرده برداشت. این خودروی جدید جایگزین موهاوی خواهد شد.

 کیا موهاوی با الهام از طراحی نمونه‌‌های آمریکایی، توانست از محبوبیت بالایی برخوردار شود. حال این غول خودروسازی کره نمونه‌ی مفهومی از خودروی شاسی بلند فول سایز جدیدی را معرفی کرده که ظاهری متفاوت با رقبای خود دارد. با کیا تلیوراید (Telluride) آشنا شوید.

تلیوراید دور از هرگونه اغراق در خطوط بدنه، ساده و عضلانی طراحی شده است. حالت جعبه‌ای بدنه‌ی تلوراید باعث تمایز آن از تمامی رقبای خود خواهد شد. در نگاه اول ممکن است سبک جدید کیا در این خودرو خوشایند به نظر نرسد اما پس از مدتی بررسی عمیق‌تر از تلیوراید لذت خواهید برد. پیتر شریر بار دیگر تبحر خود را در تولید محصولی متفاوت به رخ کشید.

کیا در خلال معرفی تلیوراید اعلام کرد این خودرو از شاسی بهینه شده‌ی نسل جدید سورنتو بهره می‌برد که نزدیک به ۳۰ سانتی‌متر افزایش طول را تجربه کرده است. توان تلیوراید از ترکیب پیشرانه‌ی ۲۷۰ اسب بخاری ۶ سیلندر در کنار موتورهای الکتریکی به توان ۱۳۰ اسب بخار تامین می‌شود. طبق ادعای کیا، این خودرو مصرف سوختی برابر با ۷.۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر خواهد داشت.

kia telluride

با این که تلیوراید خودرویی مفهومی است، اما به انواع تکنولوژی‌های روز مجهز شده است. سنسور‌های تعبیه شده در صندلی‌های خودرو، اقدام به بررسی علایم حیاتی سرنشینان می‌کند و با استفاده از آن به کنترل پنل‌های ال‌ای‌دی تعبیه شده در آفتاب‌گیر‌ها می‌کند تا با نمایش تصاویر و رنگ‌های خاص به درمان خستگی سرنشینان بپردازد و سطح انرژی آن‌ها را تنظیم کند!

البته بعید است که تلیوراید در صورت عرضه به بازار تاثیری در سطح انرژی سرنشینان داشته باشد، اما ظاهر زیبای آن قطعا نقطه‌ی برتری تلیوراید به رقبای خود خواهد شد. کیا هنوز برنامه‌ای برای تولید این خودرو ندارد. با این حال این کمپانی همواره در تولید خودروهای مفهومی خود سابقه‌ی روشنی دارد و بدین ترتیب می‌توان امیدوار بود که تلیوراید نیز به بازار عرضه شود.

منبع: زومیت

جمعه ۲۵ دی ۱۳۹۴
بازدیدها 1,003
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 33885

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری