خانه » سینما و فیلم » گاف‌هاي بزرگ 12 فيلم سينمايي مطرح جهان

گاف‌هاي بزرگ 12 فيلم سينمايي مطرح جهان

مخاطبان سينما همواره سعي دارند هنگام تماشاي فيلم، دقت نظر و تمرکز کافي داشته باشند تا بتوانند معنا و مفهوم آن را به خوبي درک کنند. اما گاهي اوقات در ...

مخاطبان سينما همواره سعي دارند هنگام تماشاي فيلم، دقت نظر و تمرکز کافي داشته باشند تا بتوانند معنا و مفهوم آن را به خوبي درک کنند. اما گاهي اوقات در چنين لحظاتي، متوجه ايرادهايي شده‌ايم که البته به ساختار و نظام معنايي آن لطمه‌اي نمي زند.اگر تا امروز به تمام و کمال بودن فيلم‌هاي مورد علاقه‌تان مي‌باليديد، شايد با خواندن اين گزارش شگفت‌زده شويد. اگرچه درک بسياري از اين گاف‌ها نياز به اطلاعات عمومي و گاهي دقت زيادي دارد،شايد زماني داستان فيلم را فراموش‌ کنيد، اما مطمئنا اين گاف‌ها هميشه در يادها مي‌مانند. اين شما و اين گاف‌هاي به يادماندني فيلم‌هاي بعضا فراموش‌شده تاريخ سينما.

 

خوب، بد، زشت

در اين فيلم که «سرجيو لئونه» آن را کارگرداني کرده است، «بلوندي» و «توکو» در حال حمل مواد منفجره با يک برانکار هستند. اين برانکار چوبي، بسيار کهنه و تکه‌هايي از آن کنده شده است، اما در صحنه بعد با يک برانکار تميز که تمام اجزاي چوبي‌اش کامل است روبرو مي‌شويم.

در سکانس قرار دادن مواد منفجره زير پل، آنها مواد منفجره را به صورت سري به هم وصل مي‌کنند و «بلوندي» فقط يکي از فيوزها را روشن مي‌کند، اما وقتي پل منهدم مي‌شود، همه چهار منطقه با هم منفجر مي‌شوند.

“توکو” و “بلوندي” براي انهدام پل از ديناميت استفاده مي‌کنند، وسيله‌اي که در آن زمان و حتي مدت‌ها بعد از آن هنوز اختراع نشده بود!

 

پدرخوانده

در يکي از صحنه‌هاي درگيري، شيشه جلوي خودرو «ساني» پس از شليک اسحله خرد مي شود، اما در نماي بعدي، پس از حضور محافظ او در صحنه، شيشه جلو تميز و دست اول سرجايش قرار گرفته است.

چراغ خطري که در فيلم پس از رسيدن «مايکل» به «نيوانگلند» نشان داده شد، بين دو رنگ قرمز و سفيد تغيير مي‌کند، چراغ‌هاي خطر آن زمان، زرد و مشکي بودند و تا سال 1960 به قرمز و سفيد تبديل نشده بود.

بعد از اين که مايکل «ويرجيل سولوزو» را مي کشد، جسد او و کاپيتان «مک کلوزکي» روي زمين مي افتد دوربين به آهستگي از روي آنها مي‌گذرد، در آخرين لحظه جسد روي زمين افتاده کاپيتان «مک کلوزکي» پلک مي‌زند!

 

دزدان دريايي کارائيب؛ نفرين مرواريد سياه

در يکي از صحنه‌هاي فيلم، سرباز انگليسي با اسلحه خود، چند بار به «جک» شليک مي‌کند. در حالي که هرکسي با دانشي اندک درباره اسلحه مي‌داند که اسلحه‌اي که بدون مسلح کردن بتوان مجدد با آن شليک کرد، تا اواخر سال 1800 هنوز ساخته نشده بود.

 

فيلم ارباب حلقه‌ها؛ برج‌هاي دو قلو

در قسمت دوم اين سه‌گانه پرطرفدار، زماني که «فرودو» تلاش مي‌کند به کوهستان سرنوشت برسد، در فيلم نماهايي وجود دارد که در آن ميزان تاثير حلقه بر روي عواطف و احساسات «فرودو» به نمايش درمي‌آيد. در اين نماها، حلقه و زنجير آن چندبار به نمايش درمي آيد و اگر کمي دقت کنيد به راحتي متوجه مي‌شويد که اندازه زنجير حلقه‌ کوتاه و بلند مي‌شود، گاهي به گلوي «فرودو» مي‌رسد و گاهي روي سينه او آويزان مي‌شود.

 

ارباب حلقه‌ها؛ بازگشت پادشاه

در قسمت سوم سه‌گانه «ارباب حلقه‌ها» به کارگرداني «پيتر جکسون»، در صحنه‌اي، يک زخم بر گونه سمت راست يک بازيگر ديده مي‌شود. در صحنه‌اي ديگر آن زخم در سمت چپ گونه او مشاهده مي‌شود.

 

هري پاتر و سنگ جادو

در اين قسمت از سري فيلم‌هاي پرفروش هري پاتر، «دانيل رادکليف» در يک صحنه در سمت چپ و کنار تعدادي دانش‌آموز نشسته است، اما در پلان بعدي او جايش را به سمت راست و کنار تعداد ديگري از دانش‌آموزان تغيير مي‌دهد.

 

تايتانيک

در يکي از پلان‌هاي فيلم، سه دودکش کشتي تايتانيک در حال غرق شدن ديده مي‌شوند، اما در صحنه بعدي، تنها چند ثانيه بعد يکي از دودکش‌ها غيب مي‌شود.

در سکانسي ديگر «جک» به درياچه «ويسوتا اشاره» مي‌کند که در آنجا به دنيا آمده و دوران کودکي‌اش را آن جا گذرانده است. در حالي که اين درياچه مصنوعي است و در سال 1918 ساخته شد.

 

مظنونين هميشگي

در اين فيلم که با بازي «کوين اسپيسي» ساخته شده است،‌ در يک صحنه هواپيماي غول‌پيکر با چهار موتور ديده مي‌شود. اما اين هواپيما در صحنه‌اي ديگر فقط دو موتور دارد!

 

فرشتگان چارلي

در يکي از صحنه‌هاي مبارزه با مرد ترسناک لاغر اندام، «درو باريمور» زماني که مي‌خواهد «لوسي ليو» را صدا کند، فرياد مي‌زند: «لوسي!» در حاليکه نام اين شخصيت در اين فيلم «آلکس» است و «درو باريمور» به اشتباه نام اصلي او را در فيلم صدا مي‌زند. جاي تعجب است که هيچ کس اين گاف بزرگ را اصلاح نکرده است.

 

کماندو

در اين فيلم «آرنولد» با خودرو خود در حال تعقيب و گريز شخصيت منفي داستان است. در نهايت او را به دام مي‌اندازد. اما خودرو او به خاطر درگير شدن با اتومبيل وي، شديدا تخريب مي‌شود. در يک گاف تاريخي، وقتي آرنولد او را دستگير مي‌کند و به سمت خودرو خود مي‌برد، شما با يک خودرو آخرين سيستم تميز پورشه روبرو مي‌شويد.

 

آناکوندا

بزرگ ترين گاف اين فيلم به زماني برمي گردد که «جنيفر لوپز» با يک اسلحه تک تير، سه‌بار به آناکوندا شليک مي‌کند.

بعد از آن سکانسي نشان داده مي‌شود که چند نفر وارد رودخانه عميق مي شوند و با شنا از طرف ديگر آن بيرون مي‌آيند، اما در آن طرف رودخانه لباس همه آنها خشک است.

در آخرين شاهکار اين فيلم مشاهده مي‌شود که «دني» عاقبت با يک تبر، آناکوندا را از پا در مي‌آورد و اين مار با تبري که در سرش جا مانده به زمين مي‌افتد. اما در صحنه بعد، هنوز يک تبر در دستان دني ديده مي‌شود.

 

نجات سرباز رايان

نسخه جديد تانک «تايگر» آلماني از روي نمونه T34 مديوم روسي ساخته شد. اما تمام جوانب سنجيده نشده است. وقتي اين تانک درحال حرکت است، شما مشاهده مي‌کنيد که اتاقک راننده در عقب تانک قرار دارد. در حالي که اتاقک راننده تانک‌هاي آلماني در جلو قرار گرفته است.

در يکي از سکانس‌هاي فيلم، سربازان آمريکايي براي عبور از کلمه رمز «رعد» استفاده مي‌کنند و طرف مقابل هم در پاسخ مي‌گويد «برق». اين در حاليست که ابتدا گروه اول بايد از کلمه «برق» استفاده مي‌کردند و گروه دوم در پاسخ کلمه «رعد» را به زبان مي آوردند.

البته گاف‌هايي که به آنها اشاره شد، نمونه‌اي کوچک از اشتباهاتي است که مي توان آنها را در فيلم‌هاي برجسته سينما مشاهده کرد.

پنج شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۰
بازدیدها 1,493
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 336

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری