خانه » فناوری » با انگشتانتان عکس بگیرید

با انگشتانتان عکس بگیرید

موسسه علوم و هنر‌های رسانه‌ای در ژاپن دوربین‌هایی را با نام UBI معرفی کرده است که می‌توانند مانند انگشت‌دانه‌های خیاطی روی انگشت کاربر قرار بگیرند. بنابراین کاربر می‌تواند همانند کادربندی‌های ...

موسسه علوم و هنر‌های رسانه‌ای در ژاپن دوربین‌هایی را با نام UBI معرفی کرده است که می‌توانند مانند انگشت‌دانه‌های خیاطی روی انگشت کاربر قرار بگیرند. بنابراین کاربر می‌تواند همانند کادربندی‌های ابتدایی که در آموزشگا‌ه‌های عکاسی و فیلمبرداری یاد داده می‌شوند، با دو دست خود کادربندی کند و عکس بگیرد. حتما برای شما هم این سوال پیش آمده که با این کار آیا واقعا همان کادری که کاربر از میان انگشتان خود می‌بیند عکس‌برداری می‌شود؟

نکته جالب اینجاست که میزان کادربندی دقیقا با سنجش فاصله بین دوربین و صورت عکاس اندازه گیری می‌شود. این دوربین دارای یک لنز با دیافراگم ثابت است که متاسفانه امکان زوم نوری را ندارد. بنابراین تنها راه زوم کردن در تصاویر، زوم دیجیتال در هنگام باز کردن تصاویر در کامپیوتر است. متاسفانه این دوربین فعلا باید به یک کامپیوتر وصل باشد، اما قرار است در صورت ورود به بازار به یک حافظه بی‌سیم Wi-Fi مجهز شوذ. شاید بهتر باشد پیش از ورود به بازار همراه با قابلیت انتقال اطلاعات بی‌سیم، 49/1-latest-news/641-wi-fi-enabled-cameras”>باید‌ها و نباید‌های قابلیت بی‌سیم در دوربین‌های دیجیتالدرباره آن نیز رعایت شود.

شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۱
بازدیدها 1,143
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 3355

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری