خانه » تحلیل » طراحي خودروي شناور تخم مرغي شكل

طراحي خودروي شناور تخم مرغي شكل

خودروي مفهومي شناور فولكس واگن مي تواند مانند هاوركرافت از زمين بلند شده و در امتداد جاده هاي الكترومغناطيسي حركت كند. به گزارش سرويس فناوري خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در پروژه ...

خودروي مفهومي شناور فولكس واگن مي تواند مانند هاوركرافت از زمين بلند شده و در امتداد جاده هاي الكترومغناطيسي حركت كند.

به گزارش سرويس فناوري خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در پروژه طراحي خودروهاي آينده در كارخانه شركت فولكس واگن در كشور چين بيش از 119 هزار طرح مختلف ارائه شد و در نهايت سه طرح از جمله خودروي شناور انتخاب شدند.

خودروي شناور Hover Car‌ يك خودروي مفهومي با ظرفيت دو سرنشين است كه ميزان توليد گازهاي گلخانه‌يي آن صفر خواهد بود و به دليل اندازه كوچك مي توان آن را بره احتي در هر مكاني پارك كرد.

 

سيستم تشخيص وسايل نقليه در جاده

 

اين خودرو مانند هواناو (هاوركرافت) از سطح زمين بلند شده و مي تواند در امتداد شبكه اي از جاده هاي الكترومغناطيسي حركت كند. سيستم پيشرفته خودرو مي تواند ساير وسايل نقليه در جاده را شناسايي كند و در ارتباط مستقيم با مراكز كنترل ترافيك باشد.

 

خودروي مفهومي شناور Hover Car

 

در حال حاضر طراحان خودرو در حال كار بر روي پروژه هاي مختلف طراحي بزرگراه هاي الكترومغناطيسي هستند كه امكان حركت خودروها به طور خودمختار را در مسير اين جاده ها فراهم مي كنند.

محققان دانشگاه استنفورد در حال كار بر روي فناوري بزرگراه هاي الكتريكي هستند كه شارژ بي سيم خودروها را امكان پذير مي كند.

انتهاي پيام

کد خبرنگار: 71452
شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۱
بازدیدها 1,023
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 3350

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری