خانه » خودرو » فورد مدل جدید هیبریدی فیوژن خود را ارائه کرد

فورد مدل جدید هیبریدی فیوژن خود را ارائه کرد

شرکت فورد در نمایشگاه دیترویت امسال از سری جدید مدل فیوژن (Fusion) خود پرده‌برداری کرد. این مدل که در برخی بازارها با عنوان موندئو (Mondeo) شناخته می‌شود با یک موتور V6 توربو-دوقلو، سیستم تشخیص عابر پیاده برای امریکای شمالی و به روز رسانی برخی امکانات مدل‌های هیبریدی عادی و هیبریدی قابل شارژ با برق مستقیم به سطوح جدیدی از امکانات دست پیدا کرده است.

شرکت فورد در نمایشگاه دیترویت امسال از سری جدید مدل فیوژن (Fusion) خود پرده‌برداری کرد. این مدل که در برخی بازارها با عنوان موندئو(Mondeo) شناخته می‌شود با یک موتور V6 توربو-دوقلو، سیستم تشخیص عابر پیاده برای امریکای شمالی و به روز رسانی برخی امکانات مدل‌های هیبریدی عادی و هیبریدی قابل شارژ با برق مستقیم به سطوح جدیدی از امکانات دست پیدا کرده است.

موتور پایه برای این مدل ۲۰۱۷ فورد شامل سه گزینۀ زیست محیطی جدید می‌شود، از جمله یک توربو شارژ دوقلوی جدید چهار سیلندر برای مدل اسپرت V6 آن. در این مدل جدید چهار چرخ متحرک است و به ادعای فورد، قدرت موتور بیشتری نسبت به رقیبان خود مانند هوندا آکورد و تویوتا کمری دارد. موتور ۲٫۷ لیتری این خودرو ۳۲۷ اسب بخار انرژی تولید می‌کند که در نسبت با وزن آن به گشتاور ۴۷۴ نیوتون بر متر تبدیل می‌شود.

فناوری‌های دیگر این خودرو مانند کمک فنرهای تعلیقی فعال (Active Suspension Dumper) و «سیستم گودال یاب» به بهبود کارایی و عملکرد این مدل کمک زیادی کرده است. همچنین دو موتورِ زیست محیطی دیگر نیز بر روی این مدل قابل سفارش است.

موتور هیبریدی پیشین این شرکت که شامل یک موتور دولیتری سبک اتکینسون با سیستم انتقال قدرت متغیر است همچنان عرضه خواهد شد و در کنار آن، سیستم جدید قابل شارژ با برق مستقیم هم به تأمین انرژی مدل سدان این خودرو کمک خواهد کرد. برخی به روز رسانی ها در سیستم های نرم افزاری هم عملکرد آن را بهبود داده است.

فورد مدل جدید هیبریدی فیوژن خود را ارائه کرد

علاوه بر این مدل اسپرت، یک مدل پلاتینیوم دیگر هم تولید خواهد شد که گزینه‌های لوکسی را به فورد فیوژن خواهد افزود؛ از جمله چرم‌های تودوزی کاکائویی، طرح مغناطیسی برای پنجره‌های کوچک و رینگ ویژۀ ۱۹ اینچی را شامل می‌شود و مدل پلاتینیوم را از دیگر مدل‌ها متمایز می‌سازد.

در زیر بدنۀ این خودرو امکانات جذاب دیگر هم وجود دارد. سیستم تشخصی عابر پیاده برای نخستین بار در این مدل تعبیه شده است. این سیستم فقط در امریکای شمالی کار می کند و یک گزینه در فورد فیوژن جدید خواهد بود. همچنین، سیستم پارک خودکار ماشین به صورت عمودی و دوبل همچنان در این مدل هم مانند مدل های پیشین عرضه خواهد شد.به روزرسانی‌های مختلفی هم در سیستم ایمنی خودرو از جمله دوربین در نقاط کور تعبیه شده است.

فیوژن ۲۰۱۷ از تابستان امسال در امریکای شمالی و اندکی بعد هم در سطح جهانی عرضه خواهد شد اما برای طرح اسپرت مدل فیوژن V6بایستی قدری بیشتر منتظر بمانید.

چهارشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۴
بازدیدها 979
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 33499

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری