خانه » موسیقی » لبخند «حامی» پس از ۵ سال در تالار وحدت

لبخند «حامی» پس از ۵ سال در تالار وحدت

خواننده «یک لحظه عاشق شو» سرانجام در تالار وحدت روی صحنه رفت تا پس از ۵ سال دوی از اجرای زنده، با برنامه‌ای پر و پیمان دوستدارانش را به وجد ...

خواننده «یک لحظه عاشق شو» سرانجام در تالار وحدت روی صحنه رفت تا پس از ۵ سال دوی از اجرای زنده، با برنامه‌ای پر و پیمان دوستدارانش را به وجد آورد.

به گزارش «موسیقی ما»، در حالی که عقربه‌های ساعت حدود ساعت ۲۲ را در تالار وحدت نشان می‌داد، هنوز خبری از آغاز کنسرت «حامی» در این سالن نبود و با توجه به اجرای تئاتر «خاطرات و کابوس‌های یک جامه‌دار از زندگی و قتل میرزا تقی‌خان» در سانس قبلی این کنسرت، قابل پیش‌بینی بود این کنسرت قطعاً در ساعت  تعیین شده روی صحنه نخواهد رفت.

پس از تأخیر طولانی در آغاز برنامه، سرانجام صحنه متحرک تالار وحدت به سمت بالا آمد. رضا تاجبخش پشت پیانو نشسته و صندلی بزرگی به شکل ماسک NEMO (ماسکی که در تئاتر یونان باستان، نماد پوشاننده هر موجودی از عصر خویش است)، در وسط صحنه خودنمایی می‌کرد.

تاجبخش با پیانو قطعه «سوگند» را می‌نواخت و «حامی» در لحظه آغاز خواندن، یک‌باره با چرخشی ۱۸۰ درجه به حالت نشسته از پشت این صندلی شبیه به ماسک، با لبخندی در برابر چشمان حاضرین ظاهر شد تا آغاز کنسرتش، خیلی‌ها را شوکه کند.

حامی بی‌معطلی قطعه دوم خود «نبودی نبودم» را اجرا کرد و پس از عرض ادب به حاضران در سالن، در همان ابتدای برنامه‌اش، تقدیری ویژه و خاص از «فریبرز لاچینی» انجام داد و او را یکی از تأثیرگذارترین هنرمندان در شخصیت هنری و کاری‌اش لقب داد. حامی پس از اجرای قطعه «یاد من باش» با معرفی عوامل قطعاتی که در ابتدای برنامه آنها را اجرا کرد، بابک صحرایی را به حضار معرفی کرد. در ادامه یکی از حضار با آوردن نام «یغما گلرویی» به حامی یادآوری کرد که ترانه‌سرای یکی از قطعاتی که خواند او بود که حامی نیز ضمن تشکری ویژه از یغما، از همه حضار تقاضا کرد این شاعر و ترانه‌سرا را که در سالن حضور نداشت، تشویق کنند.

  • معرفی مهمانان پس از سفر

قطعه «سفر» اثر بعدی این خواننده بود که در سالن اجرا شد و سپس حامی با گفتن این جملات، به معرفی یکی دیگر از مهمانانش پرداخت: «ما معمولاً در مراسم مختلف با اهالی موسیقی سنتی و آواز ایران عکس می‌گیریم و سعی می‌کنیم خودمان را به آنها بچسبانیم. امروز یکی از بهترین‌ها در سالن حضور دارند و به همراه همسر محترم‌شان در ردیف نخست برنامه نشسته‌اند و من از دیدن ایشان خوشحالم. سالار عقیلی و همسر محترم‌شان که البته ایشان هم موزیسین و نوازنده هستند.» کسری خدیور نوازنده ویلن در این بخش روی صحنه آمد و حامی درباره این نوازنده گفت: «اولین بار ۱۲ سالش بود که به پیشنهاد رضا تاجبخش به گروه من آمد.»

  • فروتن و مانی رهنما در سالن

«از تو هیچ‌وقت نمی‌رنجم» قطعه بعدی این برنامه بود که حامی پس از این قطعه «محمدرضا فروتن» را به حاضرین در سالن معرفی کرد. حامی پیش از معرفی «مانی رهنما» در سالن، یکی از عوامل اصلی برگزاری کنسرتش را این دوست و همکار قدیمی‌اش دانست و گفت: «مانی سال گذشته از من دعوت کرد که روی همین صحنه تالار وحدت بروم و با او بخوانم. کسی که من را برای ادامه فعالیت هنری‌ام و برگزاری کنسرت تشویق کرد و واقعاً من را به این سمت هل داد. می‌خواهم برایش جیغی بزنید که ارواح بترسند!» مانی رهنما به شدت از سوی حاضرین در سالن تشویق شد و بدون‌شک محبوب‌ترین هنرمند حاضر در سالن اجرای برنامه حامی، «مانی رهنما» بود که به صورت ایستاده نسبت به ابراز احساسات حاضرین در سالن، واکنش نشان داد.

  • پیشنهاد کنسرت هنگامه قاضیانی

«گل مینا» در میان هم‌خوانی قابل توجه حاضرین در سالن اجرا شد و پس از اتمام این قطعه، یکی از حضار از سکوت بین دو قطعه استفاده کرد و با صدای بلند گفت: «حامی همیشه باش!» این جمله به یک‌باره با موج تشویق حاضرین در سالن و لبخند حامی همراه بود. حامی در اواسط برنامه در لحظه‌ای که قصد داشت «هنگامه قاضیانی» را معرفی کند، گفت: «خانم هنرمندی در بین ما هستند که قرار است به زودی کنسرتی را برای خانم‌ها برگزار کنند و البته صدای زیبا و دلنشینی هم دارند. البته من صدای ایشان را نشنیده‌ام و فقط به من گفته‌اند!»

قطعات «فقط نگاه می‌کنم» و «به‌خدا گلایه‌ای نمی‌کنم» قطعات دیگری بودند که اجرا شدند و نکته جالب این بخش این بود که حامی در بخش‌های اوج قطعه، با دستش گلوی خود را نشان می‌داد و از مردم می‌خواست با او هم‌خوانی کنند.

اجرای دوصدایی با «رضا تاجبخش»، بخش دیگری از برنامه بود و در ادامه، «سکوت» و «ماهی تنگ بلور» اجرا شدند و حامی پس از استراحتی کوتاه با همراهی گروه آوازی تهران به رهبری «میلاد عمرانلو» دو قطعه را اجرا کرد تا به فضای برنامه تنوع ببخشد. تقدیر از اعضای گروه آوازی و معرفی «علیرضا قرایی‌منش» دیگر بخش‌های این کنسرت بودند و در حالی که عده‌ای از حضار خواستار اجرای قطعه «احساس» بودند، حامی در پاسخ به آنها گفت: «احساس را هرگز نمی‌خوانم و نخواهم خواند. دلیلش را شاید در یکی از همین مصاحبه‌های تند بعدی خودم بگویم!»

  • به یاد بابک بیات

حامی در ادامه صحبت‌هایش گفت: «مطمئنم که استاد بیات همین‌جا در جمع ماست و روح‌شان شاد شاد. قطعه بعدی را به یاد استاد بیات نازنین می‌خوانم با یک دلتنگی بزرگ از نبودن‌شان.» «لیلای من کو» با هم‌خوانی حضار اجرا شد و حامی در ادامه از دو نوازنده قدیمی و سرشناس ارکسترش کریم قربانی و ناصر رحیمی تشکر و تقدیر کرد و گفت: «این دو بزرگ‌مرد، هنرمندانی هستند که در تمام آلبوم‌های من ساز زده‌اند.»

حامی یک قطعه را هم در حالی که برادرزاده‌اش «سامیار» را در آغوش گرفته بود، خواند و سپس با معرفی رضا تاجبخش به حاضران در سالن گفت: «اگر رضا تاجبخش نبود، جزء بزرگی از من و حتی جزء بزرگی از موسیقی پاپ وجود نداشت. ازش ممنونم.»

در بخش‌هایی از برنامه «محمدرضا عقیلی» نیز روی صحنه حاضر شد و با توجه به اینکه وظیفه رهبری ارکستر را بر عهده داشت، روی صحنه می‌رفت و علاوه بر نوازندگی در برخی از قطعات، مواردی را نیز به گروه متذکر می‌شد.

  • * حاشیه‌ها:

– حامی زمانی که «امید حاجیلی» را به حاضران معرفی می‌کرد، گفت: «هنرمندی که تحصیلات موسیقی دارد و نوازنده است و اخیراً هم خواننده شده است.»
یاشار خسروی و امیرمیلاد نیکزاد هم از دیگر چهره‌هایی بودند که در سالن حضور داشتند.

– جایگاه خبرنگاران بار دیگر در اختیار اقوام و دوستان مسئولین تالار وحدت قرار گرفته بود و تا اواسط برنامه، خبرنگاران حاضر در سالن به صورت سرپا به تهیه گزارش و خبر پرداختند. این در حالی بود که مدیر برنامه حامی و تهیه‌کننده کنسرت اعلام کردند که وظیفه اعطای بلیت خبرنگاران در حوزه اختیارات مسئولین تالار است و در طرف مقابل، روابط عمومی بنیاد رودکی از نرسیدن بلیت خبرنگاران از سوی برنامه‌گذار این کنسرت خبر می‌داد.

منبع:
اختصاصی سایت «موسیقی ما»
دوشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۴
بازدیدها 1,571
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 33276

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری