خانه » سلامت » 7 روش براي كاهش نگراني و داشتن زندگي عاري از اضطراب

7 روش براي كاهش نگراني و داشتن زندگي عاري از اضطراب

تلاش كنيد از هفت راه براي كاهش نگراني، داشتن زندگي عاري از اضطراب و افزايش خوشبختي تان استفاده كنيد. به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)_منطقه خراسان، نگراني براي رسيدن به اهداف مي ...

تلاش كنيد از هفت راه براي كاهش نگراني، داشتن زندگي عاري از اضطراب و افزايش خوشبختي تان استفاده كنيد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)_منطقه خراسان، نگراني براي رسيدن به اهداف مي تواند تعادل در سيستم عصبي ما را مختل كند و براي سلامتي زيان آور است.

روانشناسان امريكايي هفت راهكار را براي دوركردن نگراني از خود را مطرح كرده‌اند كه شامل موارد زير مي شود:

* فراموش كردن مواردي كه نمي توانيد تغيير دهيد اتفاقاتي كه در گذشته باعث نگراني شما شده است را فراموش كنيد. خاطرات بد گذشته براي سلامتي بسيار زيانبار است.

* نوشتن يک ليست نگراني تمام مواردي كه شمارا نگران مي كند ليست كنيد. سپس آنها را از يک تا 10 اولويت گذاري كنيد، بعد از آن شما مي توانيد ليست نگراني خود را به ليست عمل تبديل كنيد. يعني مواردي كه باعث نگراني شما مي شود را از بين ببريد. اينك احساس آرامش را بعد از زماني که تيک انجام مورد نگران كننده را بزنيد تجربه مي كنيد كه راهي مطمئن براي افزايش شادي و رفع نگراني ها است.

* افکار خود را نظم دهيد تمام موارد منفي را از ذهن خود پاك كنيد و موارد مثبت را جايگزين اين مساله بكنيد. تبديل منفي ها به مثبت ها يک راه بسيار سازنده براي برخورد با افکار است.

* منحرف کردن ذهن از طريق تمركز اعصاب. هنگامي که ما نگران هستيم، مغز ما معمولا در جستجوي پيداکردن يک راه حل منطقي براي مشکلات است. در اين موارد از طريق بيني، تنفس و از طريق دهان نفس خود را خارج كنيد. پس از چند دقيقه آرامش را بدست مي آوريد و نگراني از بدن خارج مي شود و در اين حالت شما موقعيت بهتري براي مقابله با مشکل با ايده بهتري داريد.

* بحث با دوستان و خانواده يک مشکل وقتي با ديگران مطرح شود نصف مشکل حل شده است. با خانواده، دوستان و يا يک دکتر كه شما با آنها رابطه خوبي داريد صحبت كنيد. گاهي اوقات مشکلات خود را با صداي بلند گفتن هم مي‌تواند كارگشا باشد. با کساني که به شما نزديک اند، هر اندازه كه دوست داريد بخنديد و گريه و زاري كنيد و اين يك راه سالم براي از بين بردن استرس است.

* مقابله با اين مشکل برخي از نگراني ها را نمي توان از طريق صحبت کردن با ديگران از بين برد و بايد با آن مشکل برخورد شود. گاهي اوقات، چيزهاي زيادي در ذهن ما است که ما نمي دانيم چطور با آنها برخورد كنيم. تصميم گيري براي آن مشکل و پيدا كردن راه براي از بين بردن آن بهترين راه حل است.

* قراردادن مسائل در چشم انداز خود را غرق مسائل كوچك نكنيد و به مسائل مهمتر بينديشيد. هميشه اين احتمال وجود خواهد داشت که بسياري از مردم مشكل بدتر از ما دارند. آيا شما هنوز هم براي يك مورد در چند هفته يا ماهها نگران مي شويد؟ اگر پاسخ منفي باشد، پس آن مورد واقعا ارزش نگراني را ندارد.

شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۱
بازدیدها 1,250
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 3306

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری