خانه » خودرو » رونمایی از بوگاتی کایرون در نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۱۶

رونمایی از بوگاتی کایرون در نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۱۶

شرکت خودروسازی فرانسوی بوگاتی با خودروی «ویرون» (Veyron) با موفقیت زیادی مواجه شده است. این وسیله‌ی نقلیه نه تنها جزو سریع‌ترین خودروهای سوپراسپورت شهری در جهان به حساب می‌آید، بلکه جزو ...

شرکت خودروسازی فرانسوی بوگاتی با خودروی «ویرون» (Veyron) با موفقیت زیادی مواجه شده است. این وسیله‌ی نقلیه نه تنها جزو سریع‌ترین خودروهای سوپراسپورت شهری در جهان به حساب می‌آید، بلکه جزو گران‌ترین خودروها هم هست. طبیعتا این سوال ایجاد می‌شود که پس از موفقیت زیاد ویرون، بوگاتی چه خودرویی را معرفی خواهد کرد. ظاهرا بوگاتی «کایرون» (Chiron) جواب این سوال است. این شرکت تایید کرده که می‌خواهد از کایرون در نمایشگاه اتومبیل ژنو ۲۰۱۶ رونمایی کند.

بوگاتی درباره‌ی کایرون کاملا سکوت کرده و تاکنون هیچ‌گونه اطلاعاتی از آن به بیرون نداده است. طراحی آن را هم هنوز برای عموم به نمایش نگذاشته و در مورد قابلیت‌ها و ویژگی‌های آن هم چیزی نگفته است. اگر چه باور عموم بر این است که کایرون لقب سریع‌ترین اتومبیل در جهان را از ویرون گرفته و از آن خود خواهد کرد.

کارت بوگاتی

این شرکت طرح مفهومی خودروی Vision GT را اوایل سال میلادی جاری به نمایش گذاشت. این طرح مفهومی تصویری از شکل و شمایل خودروی بعدی ارایه داد. اما در هر صورت، طرفداران دوست دارند بدانند اتومبیل واقعی چه شکلی است. بوگاتی کارت رسمی کریسمسش را منتشر کرده که در آن رونمایی از کایرون در نمایشگاه ژنو ۲۰۱۶ تایید شده است. همچنین، روی این کارت یک کایرون پوشیده شده را می‌بینیم.

یک نکته‌ی جالب درباره‌ی کایرون این است که نام آن از «لوییس الکساندر کایرون» گرفته شده، کسی که در تولید سری خودروهای لوکس بوگاتی نقش مهمی داشت. گفته می‌شود که امضای لوییس روی تکیه‌گاه‌های سر این دستگاه حک خواهد شد.

براساس شایعات، این شرکت در ابتدا، تنها تعداد ۵۰۰ دستگاه از این مدل را تولید خواهد کرد. بنابراین، نه تنها کایرون بسیار گران خواهد بود، بلکه حتی در صورت داشتن پول کافی، به سختی می‌توان آن را تهیه کرد.

منبع: Ubergizmo

دوشنبه ۷ دی ۱۳۹۴
بازدیدها 1,212
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 33056

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری