خانه » بین المللی » این گربه “شهردار” می‌شود!

این گربه “شهردار” می‌شود!

گربه‌ای به نام بارسیک پس از آنکه توانست در یک نظرسنجی غیررسمی که توسط یک صفحۀ شبکۀ اجتماعی محبوب در این ناحیه برگزار شد از رقبای انسانیش پیشی بگیرد، به ...

گربه‌ای به نام بارسیک پس از آنکه توانست در یک نظرسنجی غیررسمی که توسط یک صفحۀ شبکۀ اجتماعی محبوب در این ناحیه برگزار شد از رقبای انسانیش پیشی بگیرد، به ستارۀ این شهر بدل شده است.

این گربه "شهردار" می‌شود!

خشم و ناامیدی از فساد حاکم بر شهرداری باعث شده تا این گربۀ ۱۸ ماهه ۹۱ درصد آرا را در این نظرسنجی به خود اختصاص دهد. ۵۴۰۰ نفر در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند.

یووژنی کونتسوف، یک شهروندان بازنشسته، می‌گوید: “مردم دیگر نمی‌دانند که به چه کسی می‌شود اطمینان کرد. و به این نتیجه رسیده‌اند که به مقامات اعتمادی نیست.”

بارنال، شهری است در نزدیکی کوهستانهای خوش‌منظرۀ آتلای و چند پروندۀ فساد گسترده ساکنین این شهر را بهت زده کرده است. این شهر در ۳۶۰۰ کیلومتری شرق مسکو قرار گرفته و ۷۰۰۰۰۰ نفر جمعیت دارد.

کمیسیونی متشکل ار شورای شهر و الکساندر کارلین، فرماندار محلی، هفتۀ آینده تشکیل جلسه خواهند داد تا شهرداری تازه تعیین کنند. ایگور ساوینتسف، شهردار پیشین، در ماه آگوست در پی اتهامات مبنی بر سواستفاده از قدرت استعفا داد.

ساوینتسف، که از سال ۲۰۱۰ تا زمان استعفایش، ادارۀ شهر را در دست داشت، متهم است که زمین‌های متعلق به شهرداری را به سازمانهای نزدیک به افراد خانواده‌اش فروخته و ۱۱ میلیون روبل (۱۵۷۰۰۰ دلار) به شهر ضرر زده است.

در همین حال، پسر او به نام ماکسیم که به اتهام کلاهبرداری بنا بود محاکمه شود به تایلند گریخته است.

یکی از برگزارکنندگان نظرسنجی‌ای که بارسیک در آن اول شده تحت نام مستعار “کشاورز آتلای” می‌گوید: “ساکنان شهر نسبت به صلاحیت و حرفه‌ای بودن سیاستمداران بدبین هستند و حق دارند.”

“کشاورز آتلای” کمپینی به راه انداخته تا با جمع آوری پول، بیلبوردی از کاندیدای گربه‌ای در مرکز شهر نصب کنند. شعار تبلیغاتی بارسیک این است: “فقط موشها به بارسیک رای نمی‌دهند!”

 

منبع: فرادید

چهارشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۴
بازدیدها 967
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 32831

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری