خانه » سینما و فیلم » تئاتر » افروز فروزند: «بهمن» پشت صحنه تئاتر ماست

افروز فروزند: «بهمن» پشت صحنه تئاتر ماست

افروز فروزند، نمایشنامه‌نویس و کارگردان تئاتر، پس از ۱۲ سال دوری از تئاتر، تازه‌ترین نمایشنامه‌اش «بهمن» را از امروز یکشنبه ۲۲ آذرماه در تالار سایه تئاتر شهر اجرا می‌کند. افروز فروزند، ...

افروز فروزند، نمایشنامه‌نویس و کارگردان تئاتر، پس از ۱۲ سال دوری از تئاتر، تازه‌ترین نمایشنامه‌اش «بهمن» را از امروز یکشنبه ۲۲ آذرماه در تالار سایه تئاتر شهر اجرا می‌کند.

افروز فروزند: «بهمن» پشت صحنه تئاتر ماست

افروز فروزند، نویسنده و کارگردان تئاتر در گفت‌وگو با سایت ایران تئاتر گفت: نمایشنامه «بهمن» را اردیبهشت امسال نوشتم و نوشتن و بازنویسی‌اش حدود سه ماه به طول انجامید. اگرچه ایده و طرح اصلی این کار را سال‌هاست در ذهن دارم، اما نوشتن این متن امسال میسر شد.

فروزند درباره موضوع نمایش «بهمن» گفت: این نمایش درباره پشت صحنه تئاتر است و اتفاقاتی که برای یک گروه تئاتری می‌افتد که همه ما با آن آشنا هستیم. داستان گروهی که تلاش می‌کنند اجرایی را برای جشنواره تئاتر فجر آماده کنند، با همه سختی‌هایی که همه ما با آن دست و پنجه نرم کرده‌ایم. روایتی از یک گروه تئاتری که کوچک شده‌ جامعه امروز ماست. در نوشتن این متن تلاش کرده‌ام که همه اقشاری که به دیدنش می‌نشینند، بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند.

این کارگردان گفت: این نمایش کاملا رئالیستی‌ست و هم در نوشتن و هم در اجرا و بازی‌ها تلاش کرده‌ایم که منطبق با واقعیت جامعه باشد، واقعیت‌هایی که در تمام شئون با آن دست به گریبانیم، اما بدون قضاوت این کار را انجام دادیم.

فروزند درباره دوری ۱۲ ساله‌اش از صحنه گفت: در نمایش «بهمن» به روزگار تئاتر در سال‌هایی که گذشت نگاه کرده‌ام و در آن دلیل دوری‌ام  از تئاتر را نشان داده‌ام.

سیما تیرانداز، نگار عابدی، علی عطایی‌ پیرکوه، پژمان عبدی، محمدعلی حسینعلی‌پور، غزاله جزایری، علی باروتی، جواد پولادی، پژند سلیمانی، تایماز رضوانی، علیرضا زارع‌‌پرست، فرهاد رشیدی، حامد فعال و مهسا طهماسبی، بازیگران نمایش «بهمن» هستند.

دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۴
بازدیدها 1,117
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 32673

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری