خانه » فرهنگ و ادب » کتاب » سفر مگره نوشته ژرژ سیمنون منتشر شد

سفر مگره نوشته ژرژ سیمنون منتشر شد

کتاب سفر مگره با ترجمه عباس آگاهي توسط نشر جهان کتاب منتشر شد. اين كتاب را ژرژ سيمنون نوشته است. به گزارش خبرنگار ايلنا؛ از ژرژ سیمنون تاکنون شش اثر در ...

کتاب سفر مگره با ترجمه عباس آگاهي توسط نشر جهان کتاب منتشر شد. اين كتاب را ژرژ سيمنون نوشته است.

به گزارش خبرنگار ايلنا؛ از ژرژ سیمنون تاکنون شش اثر در مجموعه «نقـاب» توسط انتشارات جهان کتاب منتشر شده است که مورد استقبال علاقه مندان این ژانر ادبی قرار گرفته است. «سفر مگره» بیستمین عنوان از این مجموعه است. سیمنون، نویسنده فرانسوی زبان بلژیکی، در فضاسازی‌های ملموس و همچنین در به تصویر کشیدن روحیات شخصیت‌های داستانی‌اش مشهور است.

شیوة تحقیق شخصیت سربازرس مگره هم بر همین اصل استوار است. مگره هرگاه در برابر معمایی قرار می‌گیرد، با حوصله و خونسردی خاص خود، ابتدا می‌کوشد حال و هوای فضای وقوع حادثه را برای خودش ملموس کند و سپس ذهنیّات و روحیات شخصیت‌های ماجرا را کند و کاو کند تا کلید حل معما را پیدا کند.

در اثر حاضر، سیمنون خواننده را در جو حاکم بر تالارهای مجلل هتل‌ها و ویلاهای اشرافی قرار می‌دهد و روحیات طبقه‌ای اجتماعی را ترسیم می‌کند که به این گونه محل‌ها رفت و آمد می‌کنند. زنان و مردانی که از پرداختن به کوچک‌ترین کارهای شخصیشان عاجزند و مانند افراد ناتوان جسمی، نیازمند کمک انبوه دیگری از مردان و زنان هستند و ترجیح می‌دهند در اولین فرصت از این مکان‌های لوکس بگریزند. این طبقه اجتماعی که شمارشان اندک است، روبروست. این افراد در حاشیه اجتماع زندگی می‌کنند و گاهی واقعاً قابل ترحم هستند. سیمنون در جستجوی کشف راز یک قتل در اتاق مجلل یک هتل گران قیمت، با زیرکی تصویر به ظاهر درخشان و در باطن مضحک اشراف و میلیاردرهای بیکاره را ارائه می‌کند.

پنج شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۱
بازدیدها 1,192
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 3214

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری