خانه » موسیقی » پروانه فعالیت سندیکای موسیقی گیلان تمدید شد

پروانه فعالیت سندیکای موسیقی گیلان تمدید شد

دبیر کل و رئیس صنف هنرمندان موسیقی گیلان از تمدید پروانه فعالیت سندیکای موسیقی استان برای سه سال آینده خبر داد. همایون سلیمی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: اداره کل ...

دبیر کل و رئیس صنف هنرمندان موسیقی گیلان از تمدید پروانه فعالیت سندیکای موسیقی استان برای سه سال آینده خبر داد.
همایون سلیمی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی گیلان به استناد تبصره یک ماده 131 قانون کار و آئین نامه مصوب ششم دی ماه 1371هیئت وزیران و با توجه به صورت جلسه مورخ بیستم اسفندماه سال 90مجمع عمومی انجمن صنفی هنرمندان موسیقی استان ضمن صدور گواهی صحت انتخابات این سندیکا پروانه فعالیت نهاد صنفی مزبور را برای چهار مین دوره تاسیس تمدید کرد.

وی با اشاره به اینکه تنها سندیکای رسمی اهالی موسیقی شمال کشور در مر کز گیلان قرار دارد ولی متاسفانه بیش از یک دهه هنوز به لحاظ پاره ای تنگ نظریها، جایگاه این نهاد صنفی و مدنی مستقل موسیقی به طور رسمی در بین مسئولان فرهنگی استان و کشور به تثبیت نرسیده است.

رئیس صنف هنرمندان موسیقی گیلان ادامه داد: در این مدت هیچ مساعدتی برای بهبود اوضاع صنفی اهالی موسیقی استان و ایجاد اشتغال هنری مفید از طرق این سندیکا به انجام نرسیده و از سوی هر ساله وضعیت تولید آثار موسیقی گیلان زمین در کشور کاهش شدید را نشان می دهد.

پنج شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۱
بازدیدها 1,150
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 3206

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری