خانه » فناوری » ساخت دوربين‌ امنيتي با قابليت خواندن پيامك‌ و تشخيص صدا!

ساخت دوربين‌ امنيتي با قابليت خواندن پيامك‌ و تشخيص صدا!

امروزه دوربينهاي امنيتي به قدري قدرتمند شده‌اند كه قادر به زوم كردن بر گوشي تلفن همراه و خوانش متن نوشته شده بر روي آن هستند. به گزارش سرويس فناوري خبرگزاري دانشجويان ...

امروزه دوربينهاي امنيتي به قدري قدرتمند شده‌اند كه قادر به زوم كردن بر گوشي تلفن همراه و خوانش متن نوشته شده بر روي آن هستند.

به گزارش سرويس فناوري خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در حاليكه اين دوربين‌هاي پيشرفته قادر به نزديك شدن تا اين فاصله به دنياي شخصي افراد شده‌اند، نگراني‌ها در مورد نفوذ به حريم شخصي نيز افزايش يافته‌اند.

اين نگراني‌ها در حالي شكل گرفته‌اند كه در آينده‌اي نزديك دوربين‌هايي عرضه خواهد شد كه قادر به تشخيص صداهاي بلند و تشخيص وجود مواد مخدر نزد افراد هستند.

در طول جام جهاني راگبي سال گذشته در نيوزلند، دوربين‌هاي مداربسته به تمركز بر جمعيت هزاران نفره تماشاچيان براي خوانش پيامكهاي آنها پرداختند.

به عنوان بخشي از نظارت پليس در جريان اين مسابقات، اوپراتورهاي اين دوربين‌ها به ارزيابي تماشاگران براي بسته‌هاي مشكوك يا رفتارهاي خشن پرداختند.

آنها سپس بر روي گوشي تلفن يكي از آنها زوم كرده و توانستند متن پيامك وي را كه در مورد كيفيت بد بازي بود، بخوانند.

كارشناسان در مورد افزايش نگراني‌ها از نفوذ اين دوربين‌ها به حريم شخصي افراد هشدار داده‌اند.

اين در حاليست كه برخي ديگر اين قابليت را براي جلوگيري از جرم و جنايات از جمله شورشها، مفيد خوانده‌اند.

همچنين در اين كنفرانس در مورد امكان پيشرفت فناوري‌هاي دوربين در آينده نزديك براي تشخيص صداهاي بلند يا دستگاه‌هاي حساس به بو براي تشخيص مواد مخدر بحث شد.

دوربينهاي مدار بسته بنا به موارد استفاده آنها در بيشتر جاها از جمله خيابانها، ايستگاههاي حمل‌ونقل عمومي، بازارها، بيمارستانها و ساختمانهاي دولتي رايج هستند.

پنج شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۱
بازدیدها 1,271
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 3184

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری