خانه » فناوری » فناوری های جدید / نسل جدید یو اس بی و …

فناوری های جدید / نسل جدید یو اس بی و …

همه ی ما هزاران بار از تکنولوژی یو اس بی بهره برده ایم، آن را می شناسیم و شاهد تغییرات آن بوده ایم حالا چه در یو اس بی هایی ...

همه ی ما هزاران بار از تکنولوژی یو اس بی بهره برده ایم، آن را می شناسیم و شاهد تغییرات آن بوده ایم حالا چه در یو اس بی هایی که اطلاعات را منتقل می کنند و چه در یو اس بی هایی که در انتقال برق کاربرد دارند. اما گویی خبرهایی در راه است. شایعات از پایان دوران یو اس بی های معمولی تا اواخر سال ۲۰۱۳ و آغاز اوج گرفتن نسل بعدی آنها خبر می دهد.
فناوری
استاندارد بعدی که احتمالاً یو اس بی پی دی(USB PD) خوانده خواهد شد، شیوه رساندن جریان الکتریکی به دستگاه های ما را تغییر می دهد. سطح توان این استاندارد جدید به ۱۰۰ وات، یعنی ۱۰ برابر توان بهترین یو اس بی های امروزی، خواهد رسید.
فناوری
یو اس بی ها در ابتدا برای شارژ باتری ها ابداع نشده بودند. آجای بات(Ajay Bhat)، رهبری تیمی را در اینتل بر عهده داشت که بر روی یک درگاه ارتباطی منحصر به فرد کار می کرد، درگاهی که شیوه های مختلف اتصالات کابلی را کنار زده، و یک راهکار یکپارچه، همه گیر و سریع برای اتصال انواع دستگاه ها ارائه دهد. یو اس بی معمولی محصول این تلاش بود. یو اس بی های مورد استفاده در کیبوردها و موس ها از این دسته اند.
فناوری
گرچه یو اس بی های استاندارد امروزی برای شارژ بعضی دستگاه ها هم کاربرد دارند، اما با ورود یو اس بی پی دی به صحنه، توان برق رسانی این درگاه ها تا ۱۰ برابر افزایش می یابد، آن هم در هر دو جهت. این بدان معنا است که نه تنها شما قادر خواهید بود موبایل را با لپ تاپ تان شارژ کنید، بلکه امکان شارژ لپ تاپ به کمک تلفن هم وجود خواهد داشت (گرچه شاید این کار تا حدی غیر منطقی به نظر بیاید!).
فناوری
در گذشته ای نه چندان دور، در نبرد جانانه ای که مابین طرفداران استفاده از جریان های متناوب (AC) و مستقیم(DC) برای استفاده در دستگاه های الکترونیکی روی داد، جریان مستقیم پیروز شد و یو اس بی هم در این میان متولد گردید. گرچه جریان های الکتریکی متناوب(AC) کاربردهای بسیاری دارند و در آینده هم خواهند داشت، اما امروزه ما بسیاری از دستگاه های الکترونیک خود را از طریق یک مبدل، به برق شهر وصل می کنیم. از طریق این مبدل جریان متناوب به مستقیم تبدیل می شود.

این سیستم های مبدل، بسیار ناکارا هستند. به طور مثال آداپتور لپ تاپتان را در نظر بگیرید. بعد از مدت کمی داغ می شود و انرژی زیادی را تلف می کند. اتفاقی که با استفاده از یو اس بی پی دی هرگز پیش نخواهد آمد، و این فرایند تبدیل، بسیار بهینه تر صورت خواهد گرفت.

در روزها و ماه های آینده از این کابل ها و مبدل های یو اس پی دی، بیشتر و بیشتر خواهیم شنید. نظر شما در مورد استفاده گسترده از نسل جدید یو اس بی ها به عنوان خروجی برق و جایگزینی آن ها با دوشاخه های معمول چیست؟

منبع : رپرو

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

استفاده از عینک گوگل هنگام انجام عمل جراحی

فناوری
شاید فاصله‌ی زیادی تا استفاده گسترده از عینک گوگل داشته باشیم، اما یک جراح در مرکز وکسنر (Wexner) دانشگاه ایالتی اوهایو، عنوان اولین جراح ایالات متحده را برای استفاده از گوگل گلاس در طول یک عمل جراحی کسب کرد.

دکتر Christopher Kaeding رئیس بخش ورزش درمانی دانشگاه ایالتی اوهایو در طول انجام عمل جراحی خود در تاریخ ۳۰ مرداد سال جاری در ACL پائولا کوبالکا، با استفاده از دوربین تعبیه شده در قسمت جلوی عینک گوگل، تمامی رخدادهای اتاق عمل را برای عده‌ای از حاضران در کیلومترها دورتر نمایش داد. بینندگان این عمل جراحی، تصاویر را به کمک کنفرانس تصویری Hangouts دنبال می‌کردند.
فناوری
بنابر اعلام دانشگاه ایالتی اوهایو، در آینده پزشکان همچنان می‌توانند با استفاده از دستورات صوتی تصاویر اشعه‌ی ایکس، MRI، گزارشات پاتولوژی یا سایر اطلاعات بیمار خود را بصورت زنده با سایر همکاران خود در اقصی‌نقاط جهان به اشتراک بگذارند.
فناوری
استفاده از این گجت در زمینه پزشکی، نتیجه اجرای برنامه “آزمایش عمومی گلس” است که توسط گوگل به اجرا گذاشته شد. رقابتی که در آن، افراد علاقمند به تست نسخه‌ی بتای این گجت پوشیدنی، توانستند با پرداخت ۱۵۰۰ دلار شانس آزمایش این فناوری نوین را به‌ دست آورند. دکتر اسماعیل نابل، یکی از همکاران دکتر Kaeding و از متخصصان پزشکی عمومی دانشگاه ایالتی اوهایو، در زمره معدود افرادی بود که از میان هزاران داوطلب برای آزمایش عینک گوگل انتخاب شدند. سپس او با همکاری دکتر Kaeding در یک عمل جراحی، این تکنولوژی نوپا را در زمینه پزشکی آزمود. شاید عینک گوگل آینده پزشکی را متحول نماید.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

متخصصان امنیت: اینترنت اکسپلورر انتخاب امنی نیست

فناوری
مرورگرهای وب همیشه در معرض انواع اقسام حملات قرار دارند. چون بهترین و شاید ساده ترین راه برای نفوذ به سیستم های کامپیوتری کاربران هستند. مخصوص کاربرانی که توجه کافی به بروز رسانی برنامه های خود و مخصصوصا مرورگرشان ندارند. از آن طرف شرکت های سازنده مرورگرها همیشه سعی می کنند تا امنیت محصولات خود را بالاتر ببرند. حتی بعضی از آنها مثل مایکروسافت، گوگل و موزیلا به کسانی که مشکلات امنیتی مرورگرهای شان را کشف می کنند در قالب برنامه ای به نام Bug Bounty پاداش های نقدی می دهند.

مرورگر اینترنت اکسپلورر یکی از مرورگرهایی است به شدت زیر تیغ منتقدان وب و حتی کاربران عادی بوده است. سرعت کم بارگذاری صفحات، عدم تطابق با استانداردهای نوین وب و امنیت پایین از جمله دلایلی بوده اند که کاربران را از این مرورگر بسیار ناخشنود کرده است.

اما در طی سال های اخیر مایکروسافت مرورگر خود را بهبود بخشیده است و دیگر نمی توان آن را یک مرورگر خیلی بد به حساب آورد. اما از لحاظ امنیتی ظاهرا هنوز هم مشکلات در این مرورگر وجود دارد. چون متخصصان امنیت می گویند که اینترنت اکسپلورر هنوز یک مرورگر امن نیست.

وجود آسیب پذیری هایی که هنوز برطرف نشده اند و به هکرها این امکان را می دهند تا کنترل کامل سیستم قربانی را در دست بگیرند یکی از دلایل بدبینی متخصصان این علم به مرورگر اینترنت اکسپلورر می باشد.

گزارش های جدید نشان می دهد که آسیب پذیری های عمومی اینترنت اکسپلورر هرچه بیشتر و بیشتر در حال استفاده از توسط هکرها می باشد. با توجه به گفته های آقای ��#1705;ن پیکرینگ��که یکی از مهندسان شرکت امنیتی CORE می باشد، کاربران باید تا قبل از دریافت وصله های امنیتی مایکروسافت، استفاده از اینترنت اکسپلورر را متوقف کنند.

وی به وبسایت eWeek می گوید: اگر بخواهیم واقع بین باشیم باید بگویم که کاربران نباید تا قبل از دریافت پچ ها و حل مشکلات امنیتی اینترنت اکسپلورر از آن استفاده کنند. در واقع هنگامی که یک اکسپلویت برای سو استفاده از یک آسیب پذیری منتشر می شود، شرکت ها می توانند از زمان استفاده بهتری ببرند و به سرعت آن مشکل را حل کنند. اما در غیر اینصورت این زمان را در اختیار هکرهای غیر حرفه ای قرار می دهند تا بتوانند از این آسیب پذیری ها سو استفاده کرده و مشکلات زیادی بوجود بیاورند. در هر صورت کاربران باید تمامی بروز رسانی های اینترنت اکسپلورر را دریافت کرده و نصب کنند تا مشکلات احتمالی برطرف شوند.

منبع : خوارزمی

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

غذاهای پرینت شده به صورت سه بعدی و آینده صنایع غذایی

فناوری
همانطور که می دانید، چاپ سه بعدی، به ساخت یک جسم فیزیکی، نظیر قطعات هواپیما یا بافت های بدن انسان، از روی یک مدل دیجیتالی اطلاق می شود و این کار هم از طریق قرار دادن لایه های مختلف یک ماده به صورت پی در پی و بر روی هم صورت می گیرد. شاید از هیجان انگیز ترین حرکت های اخیر در این حوزه بتوان به تولید مواد غذایی با استفاده از این تکنولوژی اشاره کرد.

پابلوس هولمن پژوهشگر و مخترع یک مرکز تحقیقاتی معتبر است که بر روی پروژه های پیشرو، نظیر غذاهای پرینت شده کار می کند. به عقیده او به زودی روزی خواهد رسید که بشقاب غذای مان را از غذا های پرینت شده پر کنیم. اما او تنها فردی نیست که چنین سودایی به سر دارد. شرکت های دیگری هستند که در حال حاضر قادر به تحقق چنین رویایی اند.

3D Systems از جمله شرکت هایی است که موفقیت چشمگیری در این زمینه به دست آورده و توانسته توسط دستگاه های سه بعدی خود به خلق انواع کیک و شیرینی دست بزند. مدیر عامل این شرکت اعتقاد دارد که باید به جایی رسید که هر فردی در کنار دستگاه قهوه جوش خود در آشپزخانه، یک پرینتر سه بعدی مخصوص شیرینی جات و شکلات داشته باشد. او تاکید می کند این مسئله یک رویای دور از دسترس نیست و این محصولات به زودی به بازار راه پیدا می کنند.
فناوری
در حالی که 3D systems بر روی دسر تمرکز کرده، بسیاری از محققان دیگر بر روی سایر غذا ها کار می کنند. آزمایشگاهی که پابلوس هولمن در آن به کار مشغول است، به هموژنیزه کننده های فشار بالا، منجمد کننده ها، سانتریفیوژ ها و تبخیرکننده های گردنده مجهز است. او اشاره می کند که نتایج تلاش های او و همکارانش در حال حاضر در حد پرینتر های سوزنی دهه 80 میلادی است و مسیر طولانی پیش روی آنها ست.

او مراحل ایجاد غذا در این پرینتر های سه بعدی را اینگونه توصیف می کند. پرینتر هایی را تصور کنید که مجهز به کارتریج های حاوی مواد غذایی منجمد و بسیار ریز هستند، در مرحله خروج ذرات غذا، آب به آنها اضافه می شود. همچنین به منظور بالاتر بردن سلامت غذا مقادیر ناچیزی از ریزمغذی ها، مواد اشتها آور و حتی دارو های روزمره افزوده می گردد. سپس پرینتر های سه بعدی غذا ها را در شکل ها و رنگ های معمول خلق می کنند.

دلایل زیادی برای روی آوردن به چنین فناوری هایی وجود دارد؛ شاید مهمترین آن ها مشکل فرایند ناکارامد تولید، عرضه و مصرف باشد. به طور مثال، اکثر افراد برای خرید مواد غذایی مسافتی را تا فروشگاه پیموده و سپس مواد غذایی را به خانه آورده و در یخچال یا فریزر نگهداری می کنند، و در نهایت بیش از یک سوم غذای خریداری شده را دور می ریزند. خود فروشگاه ها هم هر چند وقت، خود را از دست مقادیر زیادی از مواد غذایی منقضی شده راحت می کنند.

فناوری تولید مواد غذایی در منزل، آن هم با فشار چند دکمه، می تواند ورق را به نفع تولید غذای کافی و استفاده بهینه از آن برگرداند. تصور کنید که با فشار یک دکمه، هد پرینتر در هر لحظه یک پیکسل از ماده غذایی را آماده کرده، توسط یک سوزن به آن آب رسانی و توسط لیزر پخته شود و این فرایند برای تک تک پیکسل ها صورت گیرد تا کل غذا آماده گردد.

منبع : خوارزمی

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

سامسونگ بزرگترین تلویزیون جهان را ساخت

شرکت سامسونگ با ارائه محصول S9 یعنی تلویزیون شگفت انگیز ۸۵ اینچی با رزولوشن ۸ میلیون پیکسل، بزرگترین تلویزیون جهان را ساخت. به گزارش خبرنگار سامسونگ، ارائه تلویزیونی با کیفیت چهار برابر فول اچ دی (UHD) در سال ۲۰۱۳ به امری ضروری از سوی شرکت سامسونگ تبدیل شده است. این تصمیم استراتژیک منجر به تولید و ارائه تلویزیون شگفت انگیز S9 شد.
فناوری
حالت قرار گرفتن این تلویزیون عظیم الجثه به صورتی است که شناور بودن را تداعی می کند. طرح این تلویزیون Timeless نام دارد که سازندگانش این نام را نشان از بی همتا بودن طراحی این تلویزیون در همه زمان ها و در میان تمامی تلویزیون های دیگر می دانند.

در این تلویزیون که بزرگترین تلویزیون جهان است، صفحه نمایش عظیم ۸۵ اینچی که یک اینچ از تمامی بزرگترین تلویزیون های برندهای دیگر، بزرگتر است خودنمایی می کند. طراحی قاب این مدل، زیبا و فوق باریک است که تا به حال توسط هیچ شرکتی بدینگونه ارائه نشده و استانداردهای زیبای به کاربرده شده در ساخت و لوکس بودن طراحی تلویزیون S9 برای اولین بار است که در دنیا به نمایش گذاشته می شود.
فناوری
تلویزیون S9 بهترین کیفیت تصویر را بدون توجه به منبع وئدیویی به بیننده ارائه می کند. چرا که پردازنده ارتقای کیفیت تصویر این تلویزیون قادر است هم تصاویر اچ دی و هم فول اچ دی را پس از تنظیمات و ارتقای لازم، با جزییاتی بیشتر، دقیق تر و واقعی تر به چشم بیننده برساند.

این تلویزیون دارای قابلیت های هوشمند سال ۲۰۱۳ سامسونگ از قبیل کنترل از راه دور تلویزیون از طریق دستورات صوتی و حرکتی و همچنین دسترسی به طیف وسیعی از برنامه های کاربردی (Apps) سامسونگ است که به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است.

این مدل از نظر مشخصات فنی و کیفیت تصویر و سرعت پاسخ‌دهی پنل، بالاترین مدل ارائه شده موجود تا به حال است که از فناوری Precision Black Pro جهت ارائه رنگ مشکی عمیق‌تر و کنتراست رنگ بسیار بالا بهره می‌برد.
فناوری
تلویزیون S9 مجهز به سیستم پخش صوتی ۲٫۲ کاناله جهت تأثیرگذارتر کردن ویئوهای با کیفیت ۱۰۸۰p است که تا به حال در هیچ تلویزیون دیگری تا به این حد پیشرفته نبوده است. این سیستم صوتی علاوه بر اینکه در قاب زیبای این تلویزیون جاسازی شده، دارای سه خروجی ۲٫۲ کانالی و ۱۲۰ واتی است که ۶ برابر از لحاظ صوتی بهتر از یک تلویزیون معمولی است. این سیستم صوتی، گستره ای پویا از صداها را در کنار ارائه تصویر عالی این تلویزیون در اختیار کاربر قرار می دهد.

از آنجا که هنوز هیچ شرکتی موفق به تولید محتوی با ۸ میلیون پیکسل نشده، محتوی مورد نظر برای پخش در تلویزیون‌هایی UHD تنها به صورت شبیه‌سازی شده پخش می‌شوند. این در حالیست که با تولید این نوع محتوی در آینده تلویزیون های فعلی قادر به پخش آن نیستند زیرا کابل‌های HDMI کنونی قابلیت انتقال این اطلاعات را ندارند. به همین دلیل تمامی شرکت‌ها به جز سامسونگ ��که راه حلی برای این مشکل اندیشیده- باید تلویزیون‌های مشتریان خود را تعویض کنند یا از آنها بخواهند که محتوی تولید شده توسط آن برند خاص را مشاهده کنند، در حالیک ه شرکت سامسونگ با تدبیر مناسب در این مورد یک کیت ارتقا برای این تلویزیون در نظر گرفته است که در آینده قابلیت پخش هر نوع محتوای UHD را فراهم می آورد. این موضوع که بزرگترین معضل فروش تلویزیون های UHD است، توسط سازمان‌های نظارتی جهانی در زمینه کالاهای صوتی و تصویری مورد سؤال است و سامسونگ تا این لحظه تنها شرکتی است که راه حل مورد نظر را پیش بینی کرده است.
فناوری
تلویزیون S9 که گران قیمت‌ترین تلویزیون حال حاضر جهان است، در سایزهای ۸۵ تا ۱۱۰ اینچی برای فروش ارائه خواهد شد تا خریدارانی که نیاز به تلویزیون با سایز بسیار بزرگ و کیفیت تصویر بسیار عالی دارند، بهترین گزینه را داشته باشند.

منبع : 1پزشک

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

آیپد ایر توسط اپل رسما معرفی شد

فناوری
امروز ، در رسانه فناوری رپرو محصولاتی را که معرفی شده بودند قرار دادیم . اما موضوع آیپد بعدی ، موضوعی داغ و جدید است . همانطور که انتظار می رفت اپل امروز از نسل جدید آیپد پرده برداری کرد. آیپد جدید iPad Air نام دارد و همانطور که از نام آن می توانید حدس بزنید، از لحاظ ضخامت و وزن یک جهش فوق العاده داشته است.

آیپد جدید از طراحی iPad mini که در سال گذشته معرفی شد، پیروی می کند و نسبت به مدل قبلی خود بسیار سبک تر و باریک تر شده. اپل لبه های کناری صفحه نمایش را بسیار باریک کرده و از این طریق موفق شده بدون قربانی کردن ابعاد صفحه نمایش، دستگاهی خوش دست تر را در اختیار کاربران قرار دهد. به گفته اپل آیپد جدید ۲۰ درصد باریک تر شده و ضخامت آن تنها ۷.۵ میلیمتر است. این دستگاه وزنی بالغ بر ۴۶۹ گرم دارد، نمایشگر آن ۹.۷ اینچ و از نوع رتینا است و در نهایت در داخل خود چیپ A7 و M7 را به همراه دارد.

منبع : رپرو

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

ساخت اولین لامپ ساطع کننده وای فای
یک گروه از دانشمندان در چین اولین لامپ برقی را اختراع کرده اند که سیگنال وای فای ساطع می کند و برای ارتباط با اینترنت از نظر انرژی بسیار مقرون به صرفه محسوب می شود. محققان دانشگاه فودان در شانگهای نمونه اولیه از یک فناوری جدید ساخته اند که نام Li-Fi را برای آن انتخاب کرده اند.

کارشناسان مدعی شده اند که این لامپهای ال ایی دی که مجهز به تراشه های میکرو هستند بهتر از اینترنتهای بی سیم در چین کار می کند.در نزدیکی این لامپ برق تا چهار دستگاه می توانند به اینترنت متصل شوند و سیگنال آن با استفاده از فرکانسهای نور به جای امواج رادیویی متصل شوند.

این لامپ نیز دارای یک تراشه میکرو است که عامل ایجاد سیگنال آن است و با سرعت 150 مگابایت در ثانیه کار می کند که به طور قابل توجهی بسیار سریع تر از ارتباطهای وای فای در بسیاری از نقاط از جمله چین تلقی می شود. ماه آینده قرار است این محققان 10 نمونه از لامپهای برق دارای فناوری Li-Fi و ابزار همراه آن را در جشنواره بین المللی صنعت در شانگهای رونمایی کنند.

کارشناسان اظهار داشتند که این روش ارزانتر، سریع تر و صرفه جوتر در انرژی برای اتصال به اینترنت است و استفاده از آن می تواند در خانه چینی ها به یک روش معمول تبدیل شود. براساس اظهارات این محققان لامپهای Li-Fi تنها از 5 درصد انرژی لازم برای تأمین انرژی سایر دستگاه های ساطع کننده Wi-Fi استفاده می کند، چرا که این دستگاه ها به سیستمهای خنک کننده برای تأمین اینترنت متکی هستند و میزان مصرف انرژی آنها قابل توجه است. در هر صورت این فناوری دارای این نقایص است که اگر برق خاموش بشود، ارتباط اینترنت قطع شده و یا اگر لامپ با مانع رو به رو شود فرکانسهای آن به کاربران نمی رسد.

منبع : کنجکاو

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

تصمیم شورای شهر پالو آلتو: نصب اجباری شارژر الکتریکی در گاراژ خانه های نوساز

فناوری
پالو آلتوشهری در ایالت کالیفرنیا آمریکا است که به داشتن شهروندانی ثروتمند و البته علاقمند به تکنولوژی مشهور است. اگر می خواهید میزان علاقه این شهر به فناوری های نوین را بدانید، کافی است از مصوبه جدید شورای شهرشان اطلاع پیدا کنید.

بر اساس مقرراتی که در این شهر تصویب شده. از این پس تمام خانه های نوساز باید دارای شارژر برقی برای اتومبیل های الکتریکی در گاراژ خانه باشند. شورای شهر، استاندارد شارژر به کار رفته را نیز مشخص نموده که باید از نوع Level 2 باشند. این شارژرهای جدید سبب می شوند که اتومبیل الکتریکی ظرف ۳ الی ۴ ساعت شارژ بشوند.

آنها می گویند نصب شارژر الکتریکی روی خانه های نوساز تنها حدود ۲۰۰ دلار به قیمت خانه اضافه می کند و این عدد کوچکی است. اما این کار سبب می شود که خریداران خانه های نوساز به داشتن اتومبیل الکتریکی ترغیب شوند. در طرف دیگر نصب شارژر الکتریکی و کابل کشی آن برای خانه های قدیمی هزینه ای حدود ۴ برابر این هزینه را در بر خواهد داشت. بنابراین منطقی است که تمام خانه های نوساز دارای شارژر الکتریکی باشند.

شاید این تصمیم شورای شهر به نظرتان عجیب بیاید. اما لازم است بدانید که میانگین قیمت خانه ها در پالو آلتو حدود ۱ میلیون دلار است. بنابراین اضافه شدن هزینه ای ۲۰۰ دلاری به آنها عملا عدد بزرگی به حساب نمی آید. در طرف دیگر دفتر مرکزی شرکت تسلا نیز که مشهور ترین خودروهای الکتریکی دنیا را تولید می کند در این شهر قرار دارد. بنابراین همه شرایط در پالو آلتو مهیا است تا این شهر یک پیشرو در داشتن خودروهای الکتریکی در جهان باشد.

منبع : خوارزمی

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

موبایل تاشو می‌خواهید؟! موبایل تاشوی سامسونگ را بخرید!

فناوری
پس از این همه سال تحقیق و توسعه، صفحه نمایش‌های انعطاف پذیر ممکن است به زودی، تبدیل به عضو جدا ناپذیری از زندگی روزمره و موبایلی ما شوند. صفحه نمایش‌هایی که دیگر خیال شما را از بابت شکسته شدن و ترک برداشتن در اثر بی احتیاطی در حین نگه‌داری تلفن همراه‌تان، راحت خواهند کرد. در حال حاضر نیز شایعه شده که می‌توانیم اولین گوشی هوشمند تاشو و انعطاف پذیر را از سوی سامسونگ در ماه جاری میلادی، شاهد باشیم. حتی این شایعه، بارها و بارها و به صورت غیر مستقیم از سوی سامسونگ تایید شده است.

همچنین به‌تازگی اسناد جدیدی منتشر شده که برخی از مشخصات سخت افزاری گوشی هوشمند تاشوی سامسونگ را فاش کرده است. این گوشی از یک صفحه نمایش 4.7 اینچی با وضوح تصویر 1280*720 پیکسل، بهره می‌برد. تلفن همراه تاشوی سامسونگ که اولین تلفن تاشو در نوع خود خواهد بود، از یک قلب تپنده چهارهسته‌ای همراه با 2 گیگابایت رم استفاده می‌کند و علاوه بر این مشخصات خوب، یک دوربین 8 مگاپیکسلی را با فلاش دوگانه LED، در خود جای داده است.

سیستم عامل در نظر گرفته شده برروی این گوشی هوشمند عجیب و غریب، اندروید4.3 بوده و تاکنون اطلاعاتی که نوع باتری این تلفن هوشمند را مشخص نمایند، منتشر نشده است. متاسفانه تاکنون هیچ تاییدیه رسمی از سوی سران کمپانی دوست داشتنی سامسونگ ( با اون گوشی‌های فضاییش!) مبنی بر صحت این ادعا، وجود نداشته ولی مشخصاتی که از سوی منبع ناشناس خبر برای گوشی انعطاف پذیر سامسونگ ذکر شده با توجه به قدرت و توانمندی گوشی‌های هوشمند امروزی، چندان دور از ذهن نبوده و شاید رنگ حقیقت به خود بپوشاند!

منبع : خوارزمی

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

پاناسونیک و ساخت یک دوربین اولتراواید ۶۴:۹ برای ثبت تصاویر ورزشی
بله! اشتباه نمی‌کنید، همان ۶۴ به ۹ صحیح است!

پاناسونیک یک دوربین عجیب اولتراواید درست کرده است که می‌تواند با نسبت طول به عرض ۶۴ به ۹ از صحنه‌های ورزشی فلیمبرداری کند.
فناوری
این سیستم به صورت هوشمندی تصاویر ۴ دوربین ۱۶ به ۹ را ترکیب می‌کند و آنها را یک تصویر با وضوح ۷۲۰p و نسبت طول به عرض ۶۴ به ۹ تبدیل می‌کند. این دوربین می‌تواند یک نمای پانورامای ۱۶۰ درجه از صحنه‌ها را فیلمبرداری کند. وزن دوربین نزدیک به ۴۰ کیلوگرم است.
فناوری
حالا سؤال اینجاست که تصاویر این دوربین را باید روی چه تلویزیونی دید؟! برای مشاهده صحیح، شما مجبور هستید ۴ تلویزیون ۱۶ به ۹ را کنار هم بگذارید تا بتوانید تصویر مطلوب را ببینید.
فناوری

منبع : 1پزشک

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

سامسونگ نسخه طلایی گوشی Galaxy S4 را عرضه می‌کند

فناوری
دفتر سامسونگ در امارات متحده عربی طی یک توییت اعلام کرد که نسخه طلایی گوشی گلکسی اس۴ به زودی در مناطق ثروتمند نفت خیز آغاز می‌شود.

همانطور که می‌دانید، کمپانی اپل، دو هفته پیش نسخه طلایی رنگ آیفون ۵S را به طور رسمی معرفی کرد و آمار پیش فروش این گوشی در مناطق مختلف جهان حاکی از آنند که نسبت فروش آیفون طلایی ۳ برابر بیشتر از آیفون‌های دیگر است.

حال، به نظر می‌رسد که کمپانی سامسونگ در اقدامی مشابه، قصد دارد نسخه طلایی گوشی گلکسی اس ۴ را روانه بازار کشورهای عربی ثروتمند کند. البته تفاوت این گوشی با آیفون طلایی این است که سامسونگ از طلای واقعی در ساخت بدنه این گوشی استفاده کرده است.

این گوشی، در دو رنگ قهره‌ای و صورتی عرضه می‌شود که قاب دور آن‌ها تماما از جنس طلا ساخته شده است.

سایر مشخصات گلکسی اس۴ طلایی همانند نسخه بین‌المللی این گوشی می‌باشند. این گوشی مجهز به پردازنده اسنپدراگون ۶۰۰ با فرکانس ۱٫۹ گیگاهرتز، صفحه نمایش ۵ اینچ تمام اچ‌دی، ۲ گیگابایت حافظه رم، دوربین ۱۳ مگاپیکسل و اندروید نسخه ۴٫۲٫۲ به همراه رابط کاربری تاچ‌ویز سامسونگ می‌باشد.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

سریع ترین رایانه جهان که همانند مغز انسان کار می کند
به تازگی گروهی از محققان و دانشمندان به دور هم جمع شده اند تا سریع ترین رایانه جهان را که قادر است همانند مغز انسان فعالیت کند ، طراحی نمایند. این پروژه که Human Brain Project یا پروژه مغز انسان نام دارد در یک کنفرانس در کشور سوییس معرفی شد. این پروژه شامل ۱۳۵ موسسه و نهادهای دولتی می باشد و بودجه آن نیز ۱٫۶ میلیارد دلار است.
فناوری
در حال حاضر مغز انسان پیچیده ترین ماشین زیستی به شمار می رود. هم چنین رایانه ای که قرار است از روی مغز انسان ساخته شود حدود ۱۰۰۰ برابر سریع تر از رایانه های فعلی خواهد بود. قسمت اول این پروژه مربوط به درک بیشتر ساختار مغز می باشد که از حدود ۱۰ سال قبل در جریان است. جالب است بدانید شرکت های مطرح در زمینه فناوری همانند اینتل و IBM نیز در این پروژه مشارکت دارند.

منبع : خوارزمی 

سه شنبه ۷ آبان ۱۳۹۲
بازدیدها 2,480
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 31417

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری