خانه » موسیقی » روایت “بازگشت” در گوش شهر می پیچید

روایت “بازگشت” در گوش شهر می پیچید

کنسرت گروه موسیقی "شهنازی" با عنوان "بازگشت" قطعاتی از موسیقی ایرانی را در "آواز اصفهان" و "آواز دشتی" از فردا شب به مدت سه شب در تالار وحدت روی صحنه ...

کنسرت گروه موسیقی “شهنازی” با عنوان “بازگشت” قطعاتی از موسیقی ایرانی را در “آواز اصفهان” و “آواز دشتی” از فردا شب به مدت سه شب در تالار وحدت روی صحنه می برد.
داریوش پیرنیاکان سرپرست گروه موسیقی “شهنازی” با اعلام این خبر در توضیح کم و کیف اجرای این کنسرت در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: عمده قطعات این کنسرت از ساخته های خودم است ، آثاری که در این کنسرت به روی صحنه می رود در دو بخش به روی صحنه می رود در بخش نخست این کنسرت قطعات در آواز اصفهان و بخش دوم در آواز دشتی با آواز حمیدرضا نوربخش روی صحنه می رود.

وی در ادامه افزود: سعی کردیم با نگاه جدیدتری آثار استاد شهنازی را اجرا کنیم از همین رو یکی از تصنیف های استاد را عوض کردیم و سعی کردیم که فضای جدید را مطرح کنیم . در قسمت دوم هم 5 قطعه بی کلام و سه قطعه با کلام اجرا خواهیم کرد.

این نوازنده تار در توضیح چرایی لغو نخستین شب از کنسرت این گروه موسیقی گفت: دو نفر از نوازنده های گروه طی یک اتفاق غیرقابل پیش بینی مجبور به ترک گروه شدند و ما مجبور شدیم کنسرت را لغو کنیم. اما به هرحال دو نوازنده ما آقای سیامک جهانگیری و روزبه رحیمی خودشان را رساندند اما به هرحال ترجیح دادیم که شب نخست اجرا همچنان لغو بماند.

پیرنیاکان در پایان افزود: هیچ تغییری در روند اجرای قطعات ایجاد نشده است و طبق برنامه ریزی انجام شده مجموع قطعات را اجرا می کنیم.

لازم به ذکر است بهداد بابایی نوازنده عود و سه تار، سیامک جهانگیر نوازنده نی، روزبه رحیمی نوازنده سنتور، آرش فرهنگ فر نوازنده ضرب، آرش کامور و یاسر بیات کمانچه، حامد جوکار تارباس، قاسم رحیم زاده و کامیار نعمت اللهی تار و زکریا یوسفی نوازنده دف از جمله نوازنده های گروه موسیقی شهنازی هستند.

چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۱
بازدیدها 1,124
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 3099

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری