خانه » موسیقی » کنسرت گروه موسيقی سازهای كوبه ای

کنسرت گروه موسيقی سازهای كوبه ای

کنسرت گروه موسيقی سازهای كوبه ای «اشاره» با همراهی سازهای ملودی در شهر تهران برگزار می شود. این اجرا در تاریخ 26 مهر ماه سال جاری (ساعت 19) در سالن آمفی ...

کنسرت گروه موسيقی سازهای كوبه ای «اشاره» با همراهی سازهای ملودی در شهر تهران برگزار می شود.
این اجرا در تاریخ 26 مهر ماه سال جاری (ساعت 19) در سالن آمفی تئاتر مؤسسه منظومه خرد شهر تهران به روی صحنه می رود و اعضای گروه «اشاره» به سرپرستی حمید جبّاری به اجرای 13 قطعه به نام های «هفت رنگ»، «تکنوازی سنتور»، «از خاک تا افلاک»، «ندای سهراب»، «تکنوازی درامز»، «خاطره ها» (تقدیم به روح استاد همایون خرم)، «سمفونی دف» (تقدیم به استاد مسعود حبیبی)، «تکنوازی دف»، «افسونگر شهرآشوب»، «تک نوازی تنبک»، «تلاطم»، «تکنوازی سنتور» (مقدمه گریز) و «گریز» خواهند پرداخت.


قطعاتی که در این کنسرت اجرا خواهد شد، توسط سهیل حسنوی آهنگسازی شده و طراحی ریتمیک این قطعات را هم حمید جبّاری، سعید نجاران، سپند کهزادی، سهیل حسنوی، حسین معانی و افشین هنرور برعهده داشته اند.
شایان ذکر است که، المیرا احمدی توفیقی (دف، دایره و شیکر)، حمید جبّاری (دف، دایره، دمام و داربوکا)، هلیا جهانگیرپناه (دف، دایره، کالیمبا، چوبک و گویرو)، محسن حسن پور کرانی (پرکاشن: تامبورین، مثلث، سنج، واوا، انواع شیکر، باران و ….، کسر و کمانچه)، مهسا حسن پور کرانی (دف، دایره، بانگو کاخن، زنگوله و شیکر)، سهیل حسنوی (سنتور)، یگانه سادات وردی (دف، دایره و تریل)، نیما سیگارودی (دف، دایره، بانگو کاخن و کسر)، سحر صفاری (دف، دایره، تنبک، دهل، کاسه تبتی، تامبورین و قاشقک)، سپند کهزادی (درامز و تنبک)، حسین معانی (دف، تار، تنبور، چوبک و پرکاشن)، افشین هنرور (کوزه، پنداریک و کاخن)، فریبا یوسفی جم (دف، دایره و شیکر آفریقایی) به عنوان نوازنده در این کنسرت گروه موسیقی سازهای كوبه ای «اشاره» را همراهی خواهند کرد.
گروه موسيقی سازهای كوبه ای-ملودی «اشاره»در آغاز سال 1389 شروع به كار كرد و اين گروه سبكی را در پيش گرفته است كه آن را «ضربآهنگ»ناميده و در جای جای قطعات كوبه اي نغمه های كوتاه ملودی جای گرفته است. در این سبک، ابتدا طرح ریتمیک یک قطعه نوشته شده، سپس قسمت ملودی طراحی شده و به قطعه اضافه می گردد. گروه اشاره با دارا بودن 12 نوازنده ثابت سازهاي كوبه ای و یک نوازنده مهمان ساز ملودی (سنتور) سعي كرده است تا ديد جديدی را از بيان قطعات كوبه ای همراه با نغمه های ملودي نشان دهد و از این طریق ارتباط بهتر و قوی تری با شنوندگان برقرار نماید.

یکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۲
بازدیدها 1,999
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 30971

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری