خانه » شهر من » پیاده‌روهای تهران امنیت ندارد

پیاده‌روهای تهران امنیت ندارد

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: «موضوع پیاده‌رو‌ها در شهرسازی امروز عنصری فراموش شده است و باید بیش از هر زمان به این مقوله توجه کنیم. احمد مسجدجامعی با انتقاد از ...

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: «موضوع پیاده‌رو‌ها در شهرسازی امروز عنصری فراموش شده است و باید بیش از هر زمان به این مقوله توجه کنیم.

احمد مسجدجامعی با انتقاد از ورود بی‌رویه خودرو به شهر تهران و نیز روند حذف پیاده‌روها به نفع سواره‌روها، افزود: «روند نادیده گرفتن پیاده‌روها بیش از این و در دهه اخیر افزایش یافت و در واقع با غلبه زندگی ماشینی احساس شد که باید اولویت را به خودروها داد.

مسجدجامعی گفت: «فضای کنونی شهر تهران، فضای تاریخی نیست بلکه تبدیل به فضای جاری شده است که در آن سیاست‌هایی از قبیل توجه به عرض خیابان‌ها، بزرگراه‌ها و آزادراه‌ها بیشتر از پیاده‌رو است. اکنون اعتبارات مدیریت شهری این پیاده‌روها و مباحث فرهنگی و اجتماعی آن خیلی اندک و ناچیز است.»

به گزارش شرق، مسجدجامعی معتقد است، اگر به دنبال حاکم کردن فضای آرامش در محیطی از شهر هستیم، باید ابتدا خودروها را در بخش‌ها و مناطقی از شهر حذف کنیم تا به فضای عمومی تبدیل و برای قدم زدن مناسب شود، حتی باید برای آن قهوه‌خانه، کافی‌شاپ و … طراحی کنیم تا شهروندان لذت آرامش و زندگی شهری را درک کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با انتقاد از افزایش ظرفیت‌های ترافیکی که تنها تشدید‌کننده ترافیک است، گفت: «به اعتقاد من توسعه پیاده‌روها و فضاهای عمومی به شهر آرامش می‌دهد و موجب می‌شود تا انسان‌ها به همدیگر نزدیک شوند.»

پنج شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۰
بازدیدها 1,410
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 309

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری