خانه » سلامت » هندوانه ميوه‌اي براي گرم مزاج‌ها

هندوانه ميوه‌اي براي گرم مزاج‌ها

هندوانه گياهي است يكساله و يك پايه، با ساقه خزنده و پيچك دار و برگهاي آن پهن با بريدگيهاي عميق است. به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه همدان، در وبلاگي آمده ...

هندوانه گياهي است يكساله و يك پايه، با ساقه خزنده و پيچك دار و برگهاي آن پهن با بريدگيهاي عميق است.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه همدان، در وبلاگي آمده است: گلهاي هندوانه كوچك و زردرنگ است، ميوه آن رگدار يا دراز بوده و پوست آن سبز رنگ و داخل آن قرمز است، تخمه هندوانه بر حسب انواع مختلف آن ممكن است سياه، قرمز، سفيد و يا زرد باشد.

درباره خواص داروئي هندوانه مي توان گفت: هندوانه از نظر طب قديم ايران سرد و تر بوده، گرما را برطرف مي كند و بهترين ميوه تابستان است.

هندوانه مدر است و به پائين آوردن فشار خون كمك كرده و معده را تقويت مي كند، پوست سفيد داخل هندوانه براي زخم گلو و دهان بسيار موثر است،‌ مغز تخمه هندوانه كرمهاي معده و روده را از بين مي برد، هندوانه براي ورم مثانه مفيد است، هندوانه بدن را تازه و شاداب مي كند و براي اشخاص گرم مزاج بسيار خوب است.

آب هندوانه مخلوط با سكنجبين علاج كننده يرقان و دفع كننده سنگ كليه است، براي خنك كردن بدن در روزهاي گرم تابستان هندوانه را با شكر بخوريد،‌ براي برطرف كردن تب و اخلاط بدن هندوانه را با شير خشت بخوريد و براي رفع خارش بدن هندوانه را با تمبر هندي بخوريد.

در آخر هندوانه را بايد هميشه بين دو غذا خورد يعني تقريبا سه ساعت پس از غذا و يكساعت پيش از غذا چراكه اگر بلافاصله پس از غذا خورده شود در هضم غذا اختلال ايجاد مي كند همچنين نبايد آنرا با ميوه هاي ديگر مخلوط كرد چون توليد نفخ شكم مي كند.

چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۱
بازدیدها 1,237
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 3083

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری