خانه » فناوری » ساخت جاروبرقي كه به سه زبان صحبت مي‌كند

ساخت جاروبرقي كه به سه زبان صحبت مي‌كند

محققان ژاپني روبات جاروبرقي طراحي كرده‌اند كه علاوه بر تميز كردن خانه و تصفيه هوا، قادر است به سه زبان خارجي صحبت كند! به گزارش سرويس فناوري خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، ...

محققان ژاپني روبات جاروبرقي طراحي كرده‌اند كه علاوه بر تميز كردن خانه و تصفيه هوا، قادر است به سه زبان خارجي صحبت كند!

به گزارش سرويس فناوري خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، شايد در بين مدل‌هاي مختلف روبات جارو برقي، روبات Roomba‌ از لحاظ عملكرد پيشتاز باشد؛ اما در بازار داغ و پرطرفدار اين محصول، هر روز ابتكارات تازه‌اي خلق مي‌شوند.

محققان ژاپني در ابتكاري تازه قصد دارند با روبات Cocorobo‌ قلب‌ها را نيز فتح كنند! نام اين روبات از كلمه kokoro‌ (لغت ژاپني به معناي قلب) گرفته شده است.

روبات جارو برقي Cocorobo‌ محصول شركت شارپ، به اندازه ظرف غذا طراحي شده است و مي‌تواند به زبان‌هاي انگليسي، چيني، ژاپني و لهجه محلي كانساي با صاحب خود صحبت كند.

روبات جارو برقي كاملا خودمختار طراحي شده است و مي‌تواند براحتي در بين اثاثيه حركت كرده و خانه را تميز كند. همچنين روبات مجهز به دوربين‌هايي است كه مي‌توان از آنها و با استفاده از نرم‌افزار آيفون يا آندرويد، براي يافتن اشياي گم شده در پشت ميز و صندلي استفاده كرد.

روبات جارو برقي Cocorobo‌ از ماه آينده در ژاپن با قيمت يك هزار و 600 دلار عرضه و فروش آن در چين و ساير كشورهاي آسيايي بزودي آغاز مي‌شود.

چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۱
بازدیدها 1,374
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 3071

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری