خانه » ورزش » كي‌روش: حضور دژاگه مانند فيلم سينمايي‌ بود

كي‌روش: حضور دژاگه مانند فيلم سينمايي‌ بود

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران گفت: از نتيجه بازي با قطر راضي هستم اما اين بدان معنا نيست كه مشكلات‌مان را ناديده بگيريم. به گزارش ايسنا،كارلوس كي‌روش در نشست خبري پس ...

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران گفت: از نتيجه بازي با قطر راضي هستم اما اين بدان معنا نيست كه مشكلات‌مان را ناديده بگيريم.

به گزارش ايسنا،كارلوس كي‌روش در نشست خبري پس از تساوي 2 بر 2 تيم‌هاي ملي فوتبال ايران و قطر گفت: بازي جالب و خوبي بود و فكر مي‌كنم تماشاچيان با رضايت به خانه‌هايشان رفتند چرا كه هم يك بازي خوب ديدند و هم گل‌هاي خوبي هم به ثمر رسيد. ممكن است نتيجه‌ي خيلي خوبي نگرفته باشيم چرا كه دو گل قطر به تمركز نداشتن تيم خودمان برمي‌گشت اما اين نتيجه خيلي مهم نيست چرا كه آن را مي‌پذيريم و مي‌دانيم توانسته‌ايم به عنوان تيم اول به مرحله بعدي راه پيدا كنيم. اين هدف اصلي ما بود كه به آن رسيديم. به قطري‌ها هم به خاطر راهيابي به مرحله بعد تبريك مي‌گويم.

وي درباره درخشش دژاگه در اين بازي گفت: مي‌توانم بگويم كه حضور او در تيم ملي بهتر از اين نمي‌شد. مثل فيلم سينمايي‌اي بود كه وقتي مي‌خواهيد متن فيلمنامه را بنويسيد مي‌شود بهترين متن را نوشت، درخشش او نشان داد كه ما مي‌توانيم امثال چنين بازيكناني را در تيم ملي داشته باشيم. ما به نفراتي مثل او احتياج داريم. كساني كه تجربه بين‌المللي دارند.

كي‌روش در اين نشست باز هم لب به هشدار دادن به مسئولان فوتبال كشور گشود و گفت: نهايتا اين را بگويم كه ما با واقعيت طرف هستيم. واقعيت اين است كه 90 روز با جام جهاني فاصله داريم. باز هم تكرار مي‌كنم كه تيم ملي براي راهيابي به جام جهاني 90 روز فرصت دارد. جام جهاني ما از 90 روز ديگر شروع مي‌شود. اين را به تمام كساني مي‌گويم كه فكر مي‌كنند مي‌توانيم حتي يك روز غافل شويم. آن‌ها خيلي اشتباه مي‌كنند. اين‌بازي‌ها نشان مي‌دهد كه ما بايد مشكلات‌مان را در خيلي جاها طي اين 90 روز حل كنيم. قطر قطعا تمام سرمايه‌اش را مي‌گذارد تا به جام جهاني راه پيدا كند. كما اينكه پيش از اين هم همين رويه را داشت. مي‌دانم كه اكثر بازيكنان اين تيم در دو سه ماه آينده در خدمت تيم ملي‌شان خواهند بود. اردن و عراق هم همين شرايط را دارند و بازيكنان‌شان در اكثر زمان‌هاي اين 90 روز در خدمت تيم ملي هستند. ما بايد چه كار كنيم؟ حرف بزنيم يا كار كنيم؟

وي تاكيد كرد: صعود به جام جهاني يك كار جدي است و ما بايد از هر لحاظ آماده باشيم تا به جام جهاني صعود كنيم چه بيرون زمين چه درون زمين. بعد از 11 ماه حضور در ايران مي‌توانم بگويم كه ما بايد متفاوت كار كنيم. 11 ماه پيش اين حرف‌ها را نمي‌توانستم بيان كنم و تا اين حد شناخت نداشتم، من براي خودم چيزي نمي‌خواهم، من حمايت از تيم ملي را مي‌خواهم. درخواستم اين است كه از تيم ملي حمايت شود. حمايتي كه حتي در حد حمايت از تيم‌هايي چون پرسپوليس، استقلال و تراكتورسازي باشد.

كي‌روش در واكنش به اينكه چند روزي است به مسئولان فوتبال هشدار مي‌دهيد و ظاهرا از موضوعي گله‌مند هستيد و بهتر نيست الان آن‌ها را بيان كنيد؟ گفت: ما براي صعود به جام جهاني بايد بهترين تيم از لحاظ آماده‌سازي باشيم. تيمي كه تعهد بالايي دارد. به اين خاطر است كه مشكلات را مطرح مي‌كنم و تاكيد مي‌كنم كه حتي نمي‌توانيم يك روز را از دست بدهيم، وظيفه من اين است كه مشكلات را بيان كنم تا از مسئولان فوتبال ايران درخواست حمايت از تيم ملي را داشته باشم. در اطراف ايران تيم‌هايي مثل عراق، اردن و حتي قطر هم هستند كه در دو سه ماه آينده تمام سرمايه‌شان را براي ساختن تيم‌شان مي‌گذارند. ما نمي‌توانيم براي آماده‌سازي بازيكنان فقط به رقابت‌هاي ليگ بسنده كنيم. نهايتا باز هم تاكيد مي‌كنم كه بايد بيشتر از تيم ملي حمايت شود تا اين تيم در دو سه ماه آينده به بهترين شكل آماده شود.

كي‌روش در اين كنفرانس با ابراز رضايت از نتيجه‌اي كه تيم ملي برابر قطر كسب كرد گفت: از نتيجه راضي هستم اما اين رضايت به آن معنا نيست كه كارمان تمام شده است. هدف ما در اين مرحله راهيابي به مرحله بعد به عنوان تيم نخست بود. اما بايد براي آماده‌سازي هرچه بيشتر اين تيم بيش از اين كار كرد.

پنج شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۰
بازدیدها 908
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 305
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری