خانه » مطالب جالب » بــزرگترین دزدی های ســال

بــزرگترین دزدی های ســال

دزدی راحتترین و در عین حال نفرت انگیزترین راه برای پول درآوردن است. یک شبه میلیاردر شدن و دیگری را به خاک سیاه نشاندن. اما چه حیف که بعضی ها ...

دزدی راحتترین و در عین حال نفرت انگیزترین راه برای پول درآوردن است. یک شبه میلیاردر شدن و دیگری را به خاک سیاه نشاندن. اما چه حیف که بعضی ها شغلشان دزدی است و با کمتر از جواهرات و ساعت و وسایل ارزشمندی از این دست کارشان راه نمی افتد

دزدی های میلیون و میلیادری برق از سر خیلی ها می پراند و صاحب مال را به معنای واقعی مالباخته می کند و این وسط تنها کسی که ککش هم نمی گزد، جناب دزد خدانشناس است.

در این ایمیل قصد داریم از دزدی هایی برایتان بگوییم که سر و کارشان با میلیون دلار است و دزدهای خوش اشتهایی دارند. بزرگترین و برجسته ترین دزدی های 12 ماه گذشته:

 

1. ناپدید شدن گردنبد الماس 2/6 میلیون دلاری در جشنواره کن

این گردنبند باارزش علی رغم وجود 80 بادی گارد یا همان محافظ در ساعات پایانی شب ناپدید شد. این دزدی به دنبال ناپدید شدن یک گردنبد الماس گرانقیمت دیگر در همان زمان برگزای جشواره کن رخ داد.

پلیس فرانسه همچنان به دنبال یافتن سرنخی از دزد یا دزدان است.

 

2. کارگران خدمات پستی آتالانتا برای استفاده شخصی شان 3 میلیون دلار از وزارت خرانه داری قاچاق کردند

جرالد ایسون پذیرفت که با همدستی همکارش دبورا فامبرو-اچول پول نقد و بیش از 1300 فقره چک آمریکا را از یک مرکز توزیع نامه در آتالانتا دزدیده است.

این چک ها بین ماه های آوریل سال 2011 تا مارچ 2012 دزدیده شده اند و بیش از 2/8 میلیون دلار ارزش دارند. ظاهرا هدف دزدها تامین مخارج شخصی زندگی شان بوده است.

 

3. یک خانواده کلی 3 میلیون دلار از فروشگاه های الکترونکی دزدی کردند

یک خانواده چهار نفره شامل دو زن و دو مرد ماه آوریل به خاطر دزدیدن تجهیزات تکنولوژی از فروشگاه های مختلف از جمله اپل و فروختن آنها به بالاترین قیمت دستگیر شدند.

دو مرد وظیفه انتخاب وسایل و دو زن کار خارج کردن آنها از فروشگاه را بر عهده داشتند. آنها با لباس های گشاد به دزدی می رفتند.

 

4. دو مرد با ورود به خانه ای 3 میلیون دلار ساعت و جواهرات دزدیدند

اواخر جولای پلیس با تماس تلفنی یک شهروند متوجه دزدی در یک خانه شخصی شد. دزدها کل خانه را جارو کرده و کلکسیونی از جواهرات و ساعت ها به ارزش 3 میلیون دلار را دزدیده بودند.

دوربین مدار بسته خانه دو مرد و یک خوردو در ساعت دزدی نشان داده است، اما پلیس هنوز به دنبال اطلاعات بیشتر می گردد.

 

5. دزدها چهار میلیون دلار جواهرات را از یکی از لوکس ترین فروشگاه های زنجیره ای در پاریس به سرقت بردند

دزدهای یک فروشگاه زنجیره ای در فرانسه با ماسک، جلیقه ضد گلوله و کلاه گیس به این فروشگاه دستبرد زدند و الماس هایی به ارزش حدود 4 میلیون دلار ار این فروشگاه دزدیدند.

خیلی از فروشندگان و مشتری ها اصلا هیچ ایده ای راجع به اینکه در زمان دزدی چه اتفاقی افتاد ندارند، بسکه شوکه شده بودند.

 

6. دزدها با ورود به یک جواهرفروشی صاحبش را کشتند و میلیون ها دلار جواهر و ساعت رولکس سرقت کردند

سه مرد متهم به دزدیدن جواهراتی شدند که ارزششان بین 4 تا 5 میلیون دلار تخمین زده می شود. البته در میان جواهرات ساعت های رولکس هم دیده می شود.

صاحبان این جواهرات و ساعت ها به دزدان شلیک کرده اند و یکی از دزدها پس از مرخص شدن از بیمارستان به زندان رفت.

 

7. یک نقاشی اصل و تعدادی مجسمه و طلا به ارزش 5 میلیون دلار بکیباره ناپدید شدند

چند مجسمه، چهار نیم ست گردنبند و دستبند و سه نقاشی اجناس دزدیده شده دیگری هستند که دزدی به ارزش 5 میلیون دلار را رقم زدند.

این دزدها در دزدی خود خوش سلیقه هم بودند!


8.  دزدی 6 میلیون دلاری با استفاده از ایجاد شکاف هایی در پشت بام بانک

این یکی از استادانه ترین دزدی هایی است که از بانک صورت گرفته است. این دزدان البته حالا به دام افتاده اند و مشخص شده که در بخش ساخت و ساز فعالیت می کردند.

آنها با ایجاد شکاف هایی در پشت بام بانک به دزدی می رفتند!

 

9. از دست رفتن یک پنجم سرمایه بانک در پی بحران های سیاسی

یک بانک سوری در پی جنگ داخلی در این کشور یک پنجم سرمایه خود را از دست داد. این بانک در ماه جولای با دزدی 10 میلیون دلاری سرمایه اش مواجه شد که هنوز هم خبری از این پول ها نیست.

 

10. حفر تونل در دیوار ضخیم برای رسیدن به اتاق پر از پول بانک

دزدهای حرفه ای هر آنچه در صندوق های ایمن سپرده ها بود را دزدیدند و غارت کردند. ارزش این دارایی ها به 13/3 میلیون دلار می رسد.

این دزدی در ماه جولای انجام شده و به اعتقاد پلیس دزدهای حرفه ای یک هفته پیش از شروع دزدی تونلی در دیوار ضخیم حفر کردند تا رسیدند به پولها. این گروه خیلی حرفه ای بودند.

 

11. دزدی شربت های افرا به ارزش 18 میلیون دلار

سلیقه این دزدها ظاهرا با بقیه فرق داشت. آنها 10 هزار بشکه از این نوع شربت را که بسیار ارزشمند است به ارزش 18 میلیون دلار در کبک کانادا دزدیدند.

 

12. دزدی 50 میلیون دلار الماس از فرودگاه بروکسل در بلژیک

افراد مسلح با ورود به فرودگاه بروکسل در بلژیک الماس های تراش داده نشده در یک هواپیما را که قرار بود به زوریخ سوئیس برود، سرقت کردند.

ارزش الماس های بی زبان 50 میلیون دلار بود و دزدها هم موفق به فرار شدند.

 

13. ناپدید شدن سه نقاشی به ارزش 66/5 میلیون دلار در یک چشم به هم زدن

این سه نقاشی که در عرض دو دقیقه دزدیده شدند بیش از 66 میلیون دلار ارزش دارند و یکی از آنها اثر نقاش نامدار، پیکاسو است.

این دزدی در یک گالری در هلند اتفاق افتاده است. این نقاشی ها تکرار ناپذیر هستند و جالب اینجاست که مدتی پیش مادر یکی از افرادی که متهم به دزدی است ادعا کرده که نقاشی ها را در اوون انداخته و آنها را سوزانده است.

 

14. دزدی 136 میلیون دلاری در روز روشن

این دزدی ماه گذشته در هنلی در فرانسه و در روز روشن اتفاق افتاد. دزد نه چندان محترم دست خالی وارد هتل شده و با چمدانی پر از الماس از آن خارج شده است.

یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۲
بازدیدها 2,411
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 30203

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری