خانه » سلامت » صافی کف پا درمان قطعی ندارد

صافی کف پا درمان قطعی ندارد

جواد افضلی در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه خراسان، درباره علت صافی کف پا اظهار کرد: شایع‌ترین علت صافی کف پا، زمینه ژنتیکی و ارثی است. وی بیان کرد: ...

جواد افضلی در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه خراسان، درباره علت صافی کف پا اظهار کرد: شایع‌ترین علت صافی کف پا، زمینه ژنتیکی و ارثی است.
وی بیان کرد: هنگامی که ربات‌های کف پا حالت طبیعی و چسبندگی نداشته باشند به علت عدم وجود قوس، کف پا صاف می‌شود. صافی کف پا درمان قطعی ندارد
متخصص ارتوپد در خصوص تشخیص صافی کف پا در کودکان عنوان کرد: با استفاده از ماده رنگی مانند حنا به کف پای کودک عدم وجود قوس کف پا در او مشخص می‌شود.
وی با اشاره به اینکه چاقی سبب تشخیص زودتر صافی کف پا می‌شود، اذعان کرد: ماساژ دادن و استفاده از کف طبی از جمله درمان های صافی کف پا است.
افضلی با بیان این که در موارد شدید از جراحی برای درمان صافی کف پا استفاده می‌شود، اظهار کرد: هیچ کدام از درمان‌ها، پیشرفت صافی کف پا را متوقف نمی‌کند بلکه فقط از شدت‌ گرفتن و دردناک شدن این عارضه جلوگیری می‌کند.
وی با اشاره به اینکه کودکان به استفاده از کفش‌های طبی به علت سنگینی آنها علاقه نشان نمی‌دهند، تصریح کرد: در این موارد والدین باید در کفش مورد علاقه کودک از کفه طبی استفاده کنند.
افضلی افزود: در ابتدا باید از روش‌های ساده برای درمان استفاده کرد اما در موارد شدید باید از عمل جراحی استفاده شود که در60 درصد موارد موفقیت آمیز است.

چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۲
بازدیدها 1,415
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 30170

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری