خانه » فرهنگ و ادب » کتاب » استقبال از رسول یونان و «مورچه‌هایش» در نمایشگاه کتاب

استقبال از رسول یونان و «مورچه‌هایش» در نمایشگاه کتاب

تعداد قابل توجهی از شمارگان چاپ دوم دفتر شعر رسول یونان با نام «مواظب باش! مورچه‌ها می‌آیند» در نمایشگاه کتاب به فروش رسید. به گزارش خبرنگار مهر، در حالی که انتشارات ...

تعداد قابل توجهی از شمارگان چاپ دوم دفتر شعر رسول یونان با نام «مواظب باش! مورچه‌ها می‌آیند» در نمایشگاه کتاب به فروش رسید.
به گزارش خبرنگار مهر، در حالی که انتشارات امرود چاپ دوم دفتر شعر «مواظب باش! مورچه‌ها می‌آیند» سروده رسول یونان را برای بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران منتشر کرده بود، تعداد قابل توجهی از شمارگان کتاب در نمایشگاه به فروش رسید و این کتاب در آستانه چاپ سوم است.

این کتاب 6 بخش با نام‌های «خوابی از ماهی‌ و کشتی و ستاره»، «راهی برای بازگشت به خانه»، «دنیا در آینه جیبی»، «شب‌های توکیو»، «هفت ادراک از افتادن یک ساعت دیواری» و «کشتی‌هایی که در خاک غرق شدند» را شامل می‌شود که در هر بخش تعدادی شعر کوتاه آورده شده است.

سکوت، پارک، ابرها، ساحل، پرنده، شامگاه پاییزی، مواظب باش مورچه‌ها می‌آیند، نان و نور و آزادی، تنهایی، خانه‌هایی در باد، پرده‌ای از ابر، دنیا بی‌تو، گرامافونی که، بهار، شعر، تو، در آخرین عکس‌ها، آفتاب فردا، آبی و عصر پاییزی عنوان اشعاری هستند که در بخش «خوابی از ماهی و کشتی و ستاره» درج شده‌اند. در ستایش زندگی، از دریاها و اسب‌ها، مهمانی، تماشا، بازگشت، ستاره‌ها، در روشنای…، اندوه، کمیک و آوازهای عاشقانه هم اشعار بخش «راهی برای بازگشت به خانه» هستند.

مردم مغموم محله ما، عینک آفتابی، در راه، مسافری که نباید می‌آمد، شبگرد، فاصله، گاه شعر، منظره، بمبئی، آدم خبیث، آتش، آرزو، دریافتی از هیچ، زندگی در دایره، بازگشت و یک شب دیگر اشعار بخش «دنیا در آینه جیبی» است و بخش «شب‌های توکیو» شامل شعرهای باد، مروارید، جشن هالوین، خورشید، رؤیاها، رنج، صبح، پرنده، اکتبر، روزها، فراموشی، شب‌ها، پایان، پاییز، ایجاز، رویا، سکوت، هتل ئوکورا و برگ است.

بخش «هفت ادراک از افتادن یک ساعت دیواری» شامل 7 شعر است که نسبت به دیگر اشعار کوتاه کتاب، حجم بیشتری دارند. اثاث کشی، دیوانه‌ها، هوای تاریک، مرواریدهای بدلی، غروب، شعری برای دوستی که فکر می‌کند زنده است، قسمت، خیانت، شعری در حاشیه یک رودخانه منجمد، کلاه، آن‌ها، شرایط سخت، در آفتاب و از ما هم اشعاری هستند که بخش پایانی کتاب با نام «کشتی‌هایی که در خاک غرق شدند» قرار دارند.

در یکی از شعرهای کتاب می‌خوانیم:

شجاعت نمی‌خواهد
کمی دانایی لازم است
آنقدرها هم سخت نیست
برداشتن عینک
از چشم‌های آدم مرده!

این کتاب در شمارگان 1000 نسخه و قیمت 3500 تومان منتشر شده است.

چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۱
بازدیدها 1,127
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 2990

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری