خانه » فناوری » ترس جداشدن از تلفن همراه بزرگترین فوبیای جهانی

ترس جداشدن از تلفن همراه بزرگترین فوبیای جهانی

براساس تحقیقات انجام شده ترس جدا شدن افراد از تلفنهای همراه خود رو به رشد است به طوریکه ممکن است فوبیایی که از آن با عنوان "Nomophobia" یاد می‌کنند به ...

براساس تحقیقات انجام شده ترس جدا شدن افراد از تلفنهای همراه خود رو به رشد است به طوریکه ممکن است فوبیایی که از آن با عنوان “Nomophobia” یاد می‌کنند به بزرگترین ترس جهان تبدیل شود.
به گزارش خبرگزاری مهر، بسیاری از ما هر روز از تلفتن همراه خود استفاده می کنیم اما تعداد درحال افزایشی از افراد نسبت به این وسیله ارتباطی خود بیش از حد حساس هستند به طوریکه 66 درصد از افرادی در یک نظرسنجی شرکت کرده اند به هراس “Nomophobia” یا ( ترس همراه نداشتن تلفن همراه) دچار هستند.

براساس تحقیقاتی که چهار سال پیش انجام شده آمار این اختلال افزایش یافته است، چرا که چهار سال پیش تعداد افرادی که به این فوبیا دچار بودند تنها 53 درصد بود اما اکنون آنها به 66 درصد رسیده اند.

ما روزانه به طور متوسط تلفن همراه خود را 34 بار چک می کنیم و همواره آن را همراه خود داریم، اما ترس از گم کردن آن، تمام شدن باطری و جلوی چشم نبودن آن نشانه هایی از ابتلا به “Nomophobia” است.

شاید نامیدن این حالت به عنوان یک نوع فوبیا یا هراس درست نباشد چرا که فوبیا معمولا به یک ترس غیر منطقی گفته می شود و در این دنیای ارتباطی هوشمند اضطراب که هنگامی که تلفن همراهتان با شما نیست یک احساس قابل درک است، اما افرادی که همواره می خواهند تلفن خود را همراه داشته باشند و این وسواس فکری هر دقیقه آنها را به خود مشغول کرده دچار “Nomophobia” هستند.

براساس گزارش دیلی میل، اگر فکر می کنید که به هراس “Nomophobia” مبتلا هستید باید علائم آن را بشناسید: عدم توانایی خاموش نگاه داشتن تلفن همراه خود، وسواس فکری بررسی تمام تماسهای از دست رفته، نامه های الکترونیک و پیامک و شارژ بیش از حد تلفن از ترس تمام شدن ناگهانی باطری آن از علائمی است که می تواند نشان دهد به این هراس مبتلا شده اید یا خیر.

در جدیدترین تحقیقات انجام شده در بریتانیا یک هزار نفر شرکت کرده اند که 66 نفر آنها به این هراس دچار هستند.

چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۱
بازدیدها 1,072
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 2987

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری