خانه » دکوراسیون » تجلیل از پزشکان و پرستاران هنرمند به مناسبت روز پزشک

تجلیل از پزشکان و پرستاران هنرمند به مناسبت روز پزشک

به مناسبت روز گرامیداشت ابوعلی سینا و روزپزشک ، و در دومین جشنواره فرهنگی هنری جامعه پزشکی ، پزشکان و پرستاران هنرمند برگزیده معرفی و تقدیر می شود. به گزارش روابط ...

به مناسبت روز گرامیداشت ابوعلی سینا و روزپزشک ، و در دومین جشنواره فرهنگی هنری جامعه پزشکی ، پزشکان و پرستاران هنرمند برگزیده معرفی و تقدیر می شود.

به گزارش روابط عمومی فرهنگ­سرای کار، اول شهریورهمزمان با روزبزرگداشت ابوعلی سینا ، روز پزشک نامگذاری شده است و به همین مناسبت پزشکان ، پیراپزشکان و پرستاران هنرمند منتخب در دومین جشنواره فرهنگی هنری جامعه پزشکی ، معرفی و تجلیل خواهند شد.

به گفته رییس فرهنگ­سرای کار ، پس از برگزاری نخستین جشنواره فرهنگی هنری جامعه پزشکی که منجر به تشکیل باشگاه پزشکان هنرمند و برگزاری همایش های متعدد در حوزه هنر و سلامت شد ، دومین جشنواره با حضور هنرمندان جامعه پزشکی در دستور کار قرار گرفت و فراخوان آن منتشر شد.

فرزاد قاسم زاده افزود : در برگزاری این جشنواره انجمن ها ، نهادها و دستگاه های متولی عرصه بهداشت و سلامت از مرحله فراخوان آثار تا داوری و انتخاب برگزیدگان همکاری خوبی داشتند و با توجه به رشد شمار شرکت کنندگان ، شاهد افزایش قابل ملاحظه آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره بودیم.

به گفته دبیر اجرایی دومین جشنواره فرهنگی هنری جامعه پزشکی ، هم‌اكنون هزاران پزشك در سراسر كشور فعاليت دارند كه علاوه بر حرفه اصلي خود در يك يا چند زمينه هنري نيز فعاليت مي‌كنند و برگزاری این جشنواره گامی برای معرفی دستاوردهای هنری و فرهنگی جامعه پزشکی است.

رییس فرهنگ­سرای کار افزود : با توجه به صنفی بودن موضوع و ارتباط آن با حوزه کار و کارآفرینی ،       فرهنگ­سرای کار به عنوان دبیرخانه جشنواره انتخاب و مراحل اجرایی جشنواره را راهبری و برگزار کرد و اخیرا نیز با برگزاری نخستین همایش هنر و سلامت به مناسبت هفته سلامت ، نخستین گام برای آغاز فرایند اجرایی جشنواره برداشته شد.

وی اظهار داشت : این جشنواره شاخص ترین خروجی باشگاه پزشکان و پرستاران هنرمند است که در رشته های مختلف فرهنگی و هنری برای پزشکان ، پرستاران و پیراپزشکان برگزار می شود.

قاسم زاده با اشاره به شناسایی پزشکان هنرمند و فرهیخته و معرفی آنان به مخاطبان در این جشنواره ، اظهار داشت : تشکیل یک بانک اطلاعاتی جامع از پزشکان هنرمند برای انسجام بخشی به فعالیت های هنری این صنف ، تشکیل آرشیو آثار فرهنگی و هنری پزشکان در زمینه های متعدد و نمایش آنها در موزه ها ، گالری ها، نمایشگاه ها و سایر برنامه های مشابه ، ایجاد تعاملی تازه با رویکردهایی نو در ارتباط پزشکان با مردم و تلطیف و تعمیق نگاه پزشکان و جامعه مخاطب نسبت به یکدیگر از جمله اهداف و دستاوردهای مورد نظر در برگزاری این جشنواره است.

رییس فرهنگ­سرای کاربا اشاره به همکاری نزدیک نهادهای متولی سلامت ، صنوف و دانشگاه های پزشکی برگزاری این جشنواره ، گفت : دانشگاه های علوم پزشکی ایران ، دانشگاه تهران و شهید بهشتی ، سازمان های نظام پزشکی و نظام پرستاری ، انجمن پرستاری، مدیریت فرهنگی هنری مناطق 9و 21، ستاد شهر سالم ، معاونت اجتماعی شهرداری منطقه 9 ،مرکز آموزش­های اجتماعی شهید داود حیدری، مرکز هنر و سلامت دانشگاه شهید بهشتی و اداره کل سلامت شهرداری تهران از جمله مراکزی هستند که در دومین جشنواره فرهنگی هنری جامعه پزشکی با فرهنگ­سرای کار همکاری داشته اند.

به گفته قاسم زاده دومین جشنواره فرهنگی هنری جامعه پزشکی دوشنبه 4 شهریور از ساعت 10 تا 12 در مرکز آموزش های شهروندی شهید حیدری  واقع در بلوار استاد معین ، میزبان روسای سازمان های نظام پزشکی و پرستاری ، مدیرکل سلامت شهرداری تهران ، رییس مرکز هنر و سلامت داشگاه شهید بهشتی ، معاون اجتماعی شهرداری منطقه 9 و صدها تن از پزشکان و پرستاران هنرمند خواهد بود.

گفتنی است دبیرخانه جشنواره فرهنگی هنری جامعه پزشکی به نشانی بزرگراه یادگار امام جنوبی – تقاطع خیابان هاشمی – فرهنگ­سرای کار ، آماده دریافت ایده ها و پیشنهادات جامعه پزشکی است و علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با با شماره 66029060 تماس بگیرند.

یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۲
بازدیدها 1,361
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 29144

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری