خانه » موسیقی » گروه «ندای مهر» در فرهنگسرای نیاوران

گروه «ندای مهر» در فرهنگسرای نیاوران

کنسرت موسیقی ایرانی ویژه بانوان روزهاي 20 و 21 ارديبهشت در فرهنگسرای نیاوران برگزار مي‌شود. به گزارش ايلنا به نقل از روابط عمومي فرهنگسراي نياوران، این برنامه در دو ...

کنسرت موسیقی ایرانی ویژه بانوان روزهاي 20 و 21 ارديبهشت در فرهنگسرای نیاوران برگزار مي‌شود.

به گزارش ايلنا به نقل از روابط عمومي فرهنگسراي نياوران، این برنامه در دو قسمت تهیه دیده شده که قسمت نخست آن در دستگاه همایون و اصفهان شامل قطعاتی همچون راز و نیاز، قصه گیسو، گل آرزو، روز وصل و… می‌باشد و در بخش دوم این برنامه، تصانیف درآمد و گشایش، شب وصل، زدست محبوب، یک نگه کرد و گذشت و… در دستگاه ماهور اجرا می‌شود.

اشعار این تصنیف‌ها متعلق به شاعر‌های پر آوازه ایرانی چون سعدی، حافظ، ملک الشعرای بهار، بیژن ترقی، قدما، سعید معصومی، غلامرضاخان می‌باشد و آهنگسازی این آثار را استاد علیزاده، مجید وفادار، استاد پایور، طاهره گنج بر، سیما ساعتچی، درویش خان، استاد تجویدی و… برعهده دارند.

آزاده صادق تبار امیری نوازنده تار «گروه ندای مهر» است و آوا ایوبی در این گروه «تار و بم تار» می‌نوازد همچنین سیما ساعتچی نوازندگی «سنتور»، مریم ملا «تنبک»، مینو اصحابی «کمانچه»، عسل ملک‌زاده «دف و دایره» در گروه ندای مهر را عهده دار هستند.

گروه «ندای مهر» از سال ۱۳۸۲ به سرپرستی طاهره گنج بر فعالیت خود را به طور رسمی آغاز نموده و اجرای نخست این گروه در سال ۱۳۸۴ در فرهنگسرای نیاوران برگزار شده است. این گروه تا کنون برنامه‌های متعددی را در قشم، کیش، موسسات خیریه نظیر رعد و یاران کودکان و بم و قونیه برپا نموده است.

کنسرت موسیقی ایرانی هم نوازی و هم خوانی گروه «ندای مهر» ویژه با نوان در روز چهارشنبه و پنجشنبه ۲۰ و ۲۱ اردیبهشت ساعت ۱۸ به روی صحنه سالن اصلی فرهنگسرای نیاوران می‌رود.

سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۱
بازدیدها 1,451
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 2910

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری