خانه » فرهنگ و ادب » کتاب » قصه دختری که می‌خواست دزد شود کتاب شد

قصه دختری که می‌خواست دزد شود کتاب شد

«جوجه تیغی» مجموعه داستان نوجوانان نوشته زکریا تامر نویسنده سوری با ترجمه رحیم فروغی از سوی نشر چشمه منتشر شد. به گزارش خبرنگار مهر، «جوجه تیعی» دومین اثری است که ...

«جوجه تیغی» مجموعه داستان نوجوانان نوشته زکریا تامر نویسنده سوری با ترجمه رحیم فروغی از سوی نشر چشمه منتشر شد.
به گزارش خبرنگار مهر، «جوجه تیعی» دومین اثری است که رحیم فروغی پس از داستان‌های رندا از تامر ترجمه کرده و شامل 22 داستان به هم پیوسته درباره نوجوانی است که سعی دارد دنیای پر رمز و راز آدم بزرگ‌ها را شناسایی و درک کند.

نوجوان خیال‌پرداز «جوجه تیغی» برای آینده خود رویا و ایده متفاوتی دارد و تصمیم دارد دزد شود؛ دزدی که مانند رابین هود از ثروتمندان دزدی می‌کند و به فقیران می بخشد تا فقیری در دنیا نباشد.

زکریا تامر در «داستان های رندا» نیز مواجهه دختری به نام رندا را با دنیای آدم بزرگ‌ها روایت می‌کند.

«جوجه تیغی» در 78 صفحه با قیمت 2400 تومان از سوی نشر چشمه وارد بازار نشر شده است.

زکریا تامر متولد 1931 دمشق است و نخستین داستان‌هایش را در آستانه 30 سالگی در سال 1960 منتشر کرد. تامر از مهمترین نویسندگان دنیای عرب است که از سال 1981 در انگلستان زندگی می‌کند و آثاری را در حوزه ادبیات کودک و نوجوان و بزرگسال منتشر کرده است. داستان های او زبانی ساده دارند که گاهی با مایه های طنز همراه است.

رحیم فروغی مترجم ادبیات عرب و شاعر است که تاکنون مجموعه شعر «یکی مرا به کلینیک معرفی کند» و ترجمه «داستان‌های رندا» و «جوجه تیغی» از او منتشر شده است.

فروغی ترجمه یک رمان و یک مجموعه داستان از نویسنده‌های مصری و عراقی را برای بزرگسالان در حال انتشار دارد.

سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۱
بازدیدها 1,329
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 2898

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری