خانه » تحلیل » مردم غزل‌های انتقادی حافظ را پسندیدند

مردم غزل‌های انتقادی حافظ را پسندیدند

کتاب «صد غزل انتقادی حافظ» انتخاب و تدوین هیوا مسیح در غرفه انتشارات مثلث رکورد فروش را بین دیگر کتاب‌های این ناشر زد. به گزارش خبرنگار مهر، انتشارات مثلث با 55 ...

کتاب «صد غزل انتقادی حافظ» انتخاب و تدوین هیوا مسیح در غرفه انتشارات مثلث رکورد فروش را بین دیگر کتاب‌های این ناشر زد.
به گزارش خبرنگار مهر، انتشارات مثلث با 55 عنوان کتاب در بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران حضور دارد که از بین آنها کتاب «صد غزل انتقادی حافظ» از آثار چاپ سالجاری این ناشر از همه پرفروش‌تر است.

این کتاب همانطور که از نامش پیداست صد غزل از حافظ به انتخاب هیوا مسیح را دربرمی‌گیرد که مضمون آنها انتقادی است.

«جشن زندگی» نوشته روبرت مک کرون با ترجمه فرشید قهرمانی که کتابی در زمینه روانشناسی است از دیگر عناوین پرفروش این ناشر در نمایشگاه است. این کتاب در سالجاری منتشر و برای نخستین‌بار در نمایشگاه کتاب عرضه می‌شود.

یک کتاب هم از آثار چاپ سال 1390 نشر مثلث پرفروش شده است.؛ «خودآموز منفی‌بافی» نوشته استیون اپلبای، جرج مول با ترجمه فریبا مقدم. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: نـــه، قوی‌ترین کلمه در واژگان ماست و می‌توان از نیروی منفی آن برای تأیید هویت واقعی استفاده کرد. مطالعات نشان داده که بیزاری از خـود، محـرکی عالی است. گفته‌اند: «زندگی گردنبندی مرواریداست». مجموعه ای به هم پیوسته از لحظاتی کامل. پس باید رشـته و گره‌هایش را هم بپذیریم. آسـودن و آرامـش در حال و هوای مــنفی را هم باید آموخت.

«هنر رزم» نوشته سون زو با ترجمه حمیدرضا رفیعی و سمیرا انواری از دیگر عناوین پرفروش مثلث است. هنر رزم، که یک جنگجو ـ فیلسوف اسرارآمیز چینی بیش از دو هزار سال پیش آن را تدوین کرده، شاید هنوز هم معتبرترین و مؤثرترین کتاب استراتژی در جهان باشد که هم مدیران و سیاستمداران و هم برنامه‌ریزان و رهبران نظامی در دو هزاره‌ اخیر مورد مطالعه قرار داده‌اند. بسیاری افراد، پیشرفت‌های ژاپن را پس از جنگ جهانی دوم نمونه‌ای از این گفته‌ سون زو می‌دانند که «پیروزی بدون جنگ، بهترین است.» هدفِ هنر رزم عبارت است از شکست‌ناپذیری، پیروزی بدون جدال، و کسب قدرت خدشه‌ ناپذیر از طریق درکِ طبیعت، سیاست و روان‌شناسی درگیری‌ها.

و اما «خواب و بی‌خوابی» نوشته پیتر هاری و شرلی لیند با ترجمه مهدی قراچه‌داغی نیز یکی دیگر از پرفروش‌های این ناشر در نمایشگاه کتاب است. روش‌های ساده و طبیعی برای رهایی از بی‌خوابی زندگی بدون خواب کافی می‌توانـد با احساس نداشـتن کنترل بر زنـدگی همـراه باشد. بسیاری از ما به هر تلاشی دست می‌زنیم تا از این احساس اجتنـاب کنیم. از جمــله این اقدامات می‌توان به وابسـته شدن به داروهای آرام‌بخش و خواب‌‌آور اشـاره کرد.

در این کتاب دکتر پیتـر هاری ـ یکی از پیشگامـان پژوهش در زمیـنه بی‌خـوابی ـ روش‌های تـازه و مؤثرش را برای غلـبه بر اختلالات خواب با شمـا در میان می‌گذارد. او بیش از آنکه نکاتی اجمـالی درباره موضوع با شمـا در میان بگذارد، به شمـا می‌آموزد که چگونه در خصـوص خـــواب درمانگر خود باشـید و بتوانـید به ریشـه مسـأله خود برسید و بی‌نیاز از دارو با مشکل خود برخورد کنید.

سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۱
بازدیدها 1,294
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 2895

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری