خانه » شهر من » شامپانزه‌ها خاطرات را بیاد می‌آورند

شامپانزه‌ها خاطرات را بیاد می‌آورند

محققان حیات‌وحش در یک مطالعه جدید دریافته‌اند که شامپانزه‌ها و اورانگوتان‌ها نیز مانند انسان قابلیت به خاطر آوردن خاطرات گذشته را دارند. ما انسان‌ها می‌توانیم رویدادهایی را که سالیان گذشته در ...

محققان حیات‌وحش در یک مطالعه جدید دریافته‌اند که شامپانزه‌ها و اورانگوتان‌ها نیز مانند انسان قابلیت به خاطر آوردن خاطرات گذشته را دارند.

ما انسان‌ها می‌توانیم رویدادهایی را که سالیان گذشته در زندگی ما رخ داده‌اند به خاطر بیاوریم. این خاطرات معمولا بواسطه عوامل محرکی نظیر یک رایحه یا طعم خاص دوباره به ذهن خطور می‌کنند.

اکنون محققان حیات‌وحش با انتشار گزارشی در نشریه Current Biology شواهدی را ارائه داده‌اند که نشان می‌دهد شامپانزه‌ها و اورانگوتان‌ها نیز از این قابلیت بهره‌مند هستند.

به گزارش ایسنا به نقل از ساینس‌دیلی، «جما مارتین اورداس»، محقق دانشگاه آرهوس دانمارک گفت: در این تحقیق نشان دادیم که شامپانزه‌ها می‌توانند رویدادهایی را که دو هفته پیش یا سه سال گذشته برایشان اتفاق افتاده به خاطر آورند.

این پستانداران همچنین قادرند چندین رویداد مختلف گذشته را از هم تشخیص داده و موقعیت‌ها و افراد حاضر در آن را از هم تمییز دهند.

دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۲
بازدیدها 1,267
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 28929

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری