خانه » شهر من » تربیت سگ‌ها با رایانه پوشیدنی

تربیت سگ‌ها با رایانه پوشیدنی

محققان موسسه تکنولوژی جورجیا (GT) فناوری جدیدی را توسعه داده اند که امکان برقراری ارتباط از راه دور بین سگ‌های آموزش دیده با مربیان را تسهیل می‌کند. فناوری ...

محققان موسسه تکنولوژی جورجیا (GT) فناوری جدیدی را توسعه داده اند که امکان برقراری ارتباط از راه دور بین سگ‌های آموزش دیده با مربیان را تسهیل می‌کند.

فناوری تسهیل تعامل با سگ ها (FIDO) شامل یک رایانه پوشیدنی به شکل جلیقه مجهز به چهار حسگر است که با نزدیک شدن دهان حیوان به حسگر فعال می شود.

با فعال شدن سیستم، انتقال اطلاعات صوتی بین مربی و حیوان برقرار می شود؛ اطلاع رسانی صوتی از طریق گوشی و گیرنده انجام شده و مربی می تواند دستورات مورد نظر را برای سگ ارسال کند.

هدف از طراحی سیستم FIDO ارتقاء ارتباط از راه دور انسان و حیوان از جمله برقراری ارتباط تصویری است؛ این فناوری از قابلیت همگام سازی و برقراری ارتباط ویدئویی از طریق عینک های واقعیت افزوده گوگل برخوردار است.

عملکرد این فناوری بر روی سه گروه سگ های امداد و نجات و بمب یاب مورد بررسی قرار گرفت؛ سگ های بمب یاب قادر به برقراری ارتباط از راه دور با مربیان خود برای کشف مواد منفجره بودند.

سگ های امداد و نجات نیز توانستند پیام هشدار فوری را به تیم امداد برای شناسایی مصدوم زیر آوار ارسال کنند.

چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۲
بازدیدها 1,193
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 28859

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری