خانه » فناوری » عنکبوت رباتیک با قابلیت حرکت مانند جانور واقعی

عنکبوت رباتیک با قابلیت حرکت مانند جانور واقعی

مهندسان هنگ کنگی یک عنکبوت رباتیک ساخته‌اند که دقیقا حرکاتی مشابه پای عنکبوتیان را اجرا می‌کند. ربات Robugtix T8 از 26 موتور کوچک در زیر قالب چاپ سه بعدی خود برای ...

مهندسان هنگ کنگی یک عنکبوت رباتیک ساخته‌اند که دقیقا حرکاتی مشابه پای عنکبوتیان را اجرا می‌کند.

ربات Robugtix T8 از 26 موتور کوچک در زیر قالب چاپ سه بعدی خود برای حرکت دادن عنکبوت به شکل یک موجود واقعی و ترسناک برخوردار است.

هر کدام از پاهای این عنکبوت رباتیک از سه موتور برخوردار است که دوتای آن برای تحریک ناحیه شکمش مورد استفاده قرار می‌گیرد و به این ربات اجازه گرفتن حالت‌های مختلف ترسناک را می‌دهد.

این ربات عنکبوتی چاپ سه بعدی نیروی خود را با یک ریزکنترلگر تامین می‌کند که موتور حرکتی جنبش شناسی معکوس پاگنده را اجرا می‌کند.

2.jpg-22.jpeg

این امر بدان معنی است که نیازی به ارسال دستورالعملهای پیچیده به این ربات نیست.

افراد می‌توانند با استفاده از یک کنترلگر بی‌سیم شیوه قدم برداشتن را انتخاب کنند تا به عنکبوت جهت مسیرش را اعلام کند. این قابلیت باعث ایده‌آل شدن این ربات برای حملات مخفیانه و شوخی شده است.

موتورها تمام نظریه و محاسبات ریاضیاتی پیچیده مورد نیاز برای کنترل یک ربات چندپای راه‌رونده را کنترل کرده و اپراتور را از قید تمرکز بر حرکاتی که عنکبوت باید انجام دهد، آزاد خواهد کرد.

برای مثال کاربر می‌تواند به عنکبوت بگوید در مسیر مستقیم با یک سرعت خاص راه برود و موتور سایر جزئیات مانند جنبش معکوس، برنامه‌ریزی خط سیر پا و کنترل حرکت را برعهده می‌گیرد.

قیمت این ربات وحشتناک و واقعی بیش از 900 پوند است و انتظار می‌رود از ماه سپتامبر در بازار در دسترس قرار بگیرد.

این ربات محصول ذهن یک شرکت پژوهش، مهندسی و طراحی موسوم به Amoeba Robotics در هنگ‌کنگ بوده که کارشناسان آن به ساخت سیستم‌های رباتیک نوآورانه مشغولند.

خوشبخانه نمونه کوچکتری از این ربات با ظاهر کمتر واقعی شش پا وجود داشته که 160 پوند است.

ربات IITSII یک نسخه شش پا از T8 بوده که به جای 26 موتور از 18 موتور برخوردار است و همچنان هر پا سه موتور دارد.

هر دو ربات به شکل کیت بوده و باید آنها را ساخت. برای کنترلگر باید هزینه بیشتری پرداخت کرد اما دوستداران فناوری می‌توانند شیوه‌های ارتباطی خود را برای این رباتها ایجاد کنند.

کاربران می توانند فرمانهای خود را به طور از پیش برنامه‌ریزی شده آماده کرده یا به صورت مستقیم ربات را فورا با کنترلگر بی‌سیم Robugtix کنترل کنند./ایسنا

چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۲
بازدیدها 1,884
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 28802

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری