خانه » شهر من » بررسی دقیق تر اثر انگشت در صحنه‌ جرم با کمک رایانه‌ها

بررسی دقیق تر اثر انگشت در صحنه‌ جرم با کمک رایانه‌ها

محققان دانشگاه پنسیلوانیا یک برنامه رایانه‌یی طراحی کرده‌اند که می‌تواند انسجام و عینیت‌پذیری بیشتری به نمره‌دهی اثرانگشت که اغلب در معرض ذهنیت آزمونگر بوده، ارائه کند. کیفیت اثر انگشت اغلب ...

محققان دانشگاه پنسیلوانیا یک برنامه رایانه‌یی طراحی کرده‌اند که می‌تواند انسجام و عینیت‌پذیری بیشتری به نمره‌دهی اثرانگشت که اغلب در معرض ذهنیت آزمونگر بوده، ارائه کند.

کیفیت اثر انگشت اغلب با چشم آزمونگر سنجیده می‌شود که می‌تواند به معنی مشکل‌ساز بودن احراز هویت باشد.

به گفته دانشمندان، آثار انگشت‌ در معرض هوازدگی محیط و لک قرار داشته و شرایط متعاقب آن بر قابل اتکا بودن انطباق میان اثر به دست آمده و اثرهای موجود در پرونده‌ها تاثیر می‌گذارد. از این رو شناسایی قابلیت اطمینان یک اثر انگشت می‌تواند احتمال محکومیت اشتباه یا با تاخیر را کاهش دهد.

این محققان با استفاده از برنامه‌های رایانه‌یی برای نمره‌دهی یک اثر انگشت از نظر در دسترس بودن جزئیات خط ‌الراس برای شناسایی متعاقب فرآیندی را ایجاد کرده‌اند که از ارزیابی استاندارد شده با درجه بهتری از عملکرد انسانی اطمینان حاصل می‌کند.

سهولت و سرعت نسبی اینن سیستم نمره‌دهی رایانه‌یی ممکن است به استاندارد شدن ارزیابی کیفیت اثر انگشت با شیوه‌ای ارزانتر و کاراتر منجر شود.

یکشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۲
بازدیدها 1,374
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 28769

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری