خانه » علمی » شجاع کردن موش‌ها با قارچ جادویی!

شجاع کردن موش‌ها با قارچ جادویی!

ماده فعال و توهم‌زا در یک نوع قارچ جادویی به پاک شدن خاطرات ترسناک و تشویق به رشد سلول‌های جدید مغزی در موش‌ها کمک کرده است. «سیلوسایبین» (Psilocybin)‌ یک ماده توهم‌زا ...

ماده فعال و توهم‌زا در یک نوع قارچ جادویی به پاک شدن خاطرات ترسناک و تشویق به رشد سلول‌های جدید مغزی در موش‌ها کمک کرده است.

«سیلوسایبین» (Psilocybin)‌ یک ماده توهم‌زا محسوب می شود که در کلاس ایندول و تریپتامین طبقه بندی می شود. قارچ های سیلوسایبین مشهور به قارچ های جادویی حاوی این ماده توهم زا هستند.

محققان دانشگاه فلوریدای جنوبی در این مطالعه، موش ها را تحت شوک الکتریکی قرار داده و سپس دوز کمی از این نوع قارچ توهم زا را به این موش ها دادند.

132-11.JPG

این ماده باعث حذف پاسخ ترس به صدای مرتبط با شوک الکتریکی دردناک در موش ها شد.

دکتر خوآن سانچز راموس از محققان اختلالات حرکتی و سرپرست تیم تحقیقاتی دانشگاه فلوریدای جنوبی تأکید می کند: موش ها به سرعت به رفتار طبیعی بازگشته و تمامی علائم ترس آنها شامل لرزش و سرما از بین رفتند؛ همچنین به طور همزمان نشانه هایی از رشد سلول های جدید مغزی مشاهده شد.

نتایج این مطالعه تنها بر روی موش ها به اثبات رسیده است، اما محققان معتقدند که احتمالا دوز کمی از ماده شیمیایی توهم زای سیلوسایبین می تواند در آینده به عنوان دارویی برای درمان اختلال استرس پس از تروما (PTSD) به کار برده شود.

نتایج این مطالعه در مجله Experimental Brain Research منتشر شده است./ایسنا

یکشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۲
بازدیدها 2,549
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 28743

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری