خانه » بازار » رهن چند صد میلیونی در بازار اجاره+ جدول

رهن چند صد میلیونی در بازار اجاره+ جدول

این روزها اغلب مستاجرانی که در پایین‌ترین طبقه درآمد و حتی مستاجرانی که در طبقه متوسط درآمدی قرار دارند در بازار اجاره مسکن به دنبال ارزان‌ترین‌ها هستند.  در مقابل این دسته ...

این روزها اغلب مستاجرانی که در پایین‌ترین طبقه درآمد و حتی مستاجرانی که در طبقه متوسط درآمدی قرار دارند در بازار اجاره مسکن به دنبال ارزان‌ترین‌ها هستند.

 در مقابل این دسته از متقاضیان واحدهای استیجاری، مستاجرانی هم هستند که زیاد و کم یا بهتر است گفته شود گرانی و ارزانی نرخ‌های اجاره برای آنها مهم نیست و توجهی به این مساله ندارند؛ چراکه مستاجران این‌چنینی از منبع درآمد مالی قوی برخوردار هستند.

عده‌ای از بنگاهداران املاک در شمال تهران درباره واکنش مستاجران واحدهای لوکس نسبت به میزان نرخ‌های اجاره به «دنیای اقتصاد» اظهار کردند: این دسته از متقاضیان در بازار اجاره بر خلاف دیگر متقاضیان به دنبال این موضوع نیستند که متناسب با بودجه‌شان واحدی را انتخاب کنند؛ زیرا آنها ترجیح می‌دهند ابتدا واحد مورد نظرشان را بپسندند و در مرحله بعد میزان اجاره بها را جویا می‌شوند.

یکی از فعالان بازار مسکن در زعفرانیه تاکید کرد: با رفتار این‌چنینی این دسته از مستاجران، عده‌ای از موجران هم که تعدادشان کم نیست از این موضوع سوء استفاده می‌کنند و کمترین تخفیفی را در نظر نمی‌گیرند و اگر زمانی فرارسد که مجبور به کاهش نرخ‌های اجاره باشند، اجاره بهای واحدشان را آن میزان که باید کاهش پیدا کند، دریغ می‌کنند.

وی معتقد است که ضرب المثل «از ماست که بر ماست» در بازار اجاره بر ما حکم می‌کند.

ستون امروز نبض بازار به معرفی تعدادی واحد مسکونی اجاره‌ای در شمال تهران پرداخته است که نرخ‌های رهن آنها از سوی مالکانشان چند صد میلیون تومان تعیین شده است.

در خیابان زعفرانیه یک واحد مسکونی 280 متری با شرایط رهن و اجاره یعنی 100 میلیون تومان ودیعه و 4 میلیون تومان اجاره ماهانه به بازار عرضه شده است.

طبق گفته مالک این واحد سوپرلوکس است و از استخر، سونا، جکوزی، 2 پارکینگ و سرایدار بهره مند است.

علاوه براین، یک واحد مسکونی به متراژ 360 متر مربع واقع در خیابان سنبل در خیابان فرمانیه با 550 میلیون تومان رهن کامل به متقاضی واگذار می‌شود. البته نحوه پرداخت اجاره به صورت رهن و اجاره قابل امکان است و واحد مذکور دارای ورودی و حیاط مستقل است.

همچنین در خیابان دروس هم 310 میلیون تومان به عنوان رهن یک واحد 250 متری نوساز اعلام شده است.

این واحد مسکونی 4 خوابه  با کلیه امکانات از 2 آسانسور، 2 تراس و 4 پارکینگ برخوردار است.

 

دوشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۲
بازدیدها 1,847
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 28585

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری