خانه » مطالب جالب » جالب‌ترین خودروهای پرنده

جالب‌ترین خودروهای پرنده

تا به حال نمونه های زیادی از خودروهای پرنده ساخته شده است اما هیچکدام آنچنان که باید مطلوب نبودند به همین علت هنوز خودروی پرنده ای برای تولید بسیار زیاد ...

تا به حال نمونه های زیادی از خودروهای پرنده ساخته شده است اما هیچکدام آنچنان که باید مطلوب نبودند به همین علت هنوز خودروی پرنده ای برای تولید بسیار زیاد ساخته نشده است.

 یک از مواردی که سال هاست دانشمندان در حال تحقیق بر روی آن هستند ساخت خودروهای پرنده است. البته در این مدت نمونه هایی نیز این خودروها ساخته شده است. در ادامه با نمونه های اصلی این خودروها که در واقعیت ساخته شده اند و تست آن نیز با موفقیت بوده است آشنا می شوید.

** PAL-V One

یکی از ایده های بسیار جالب برای خودروهای پرنده را یک طراح هلندی داد که در نوع خود جهشی بسیار بزرگ نامیده می شود. این خودرو به صورت اتوماتیک انرژِی را از چرخ ها به بخش بالگردی این خودرو می رسد. این خودرو همچنین تنها قادر است در ارتفاع 1200 متری از سطح زمین پرواز کند که نیازی به گواهینامه خلبانی نیز ندارد. این خودرو با تولید انبوه می تواند آینده خودروهای پرنده را تغییر دهد.

** Terrafugia Transition

در سال 2009 این خودروی پرنده اولین پرواز موفق خود را داشته است که از آن زمان تا به حال دائما پیشرفت و به روز شده است و با همه این تغییرات در سال 2012 برای بار دوم توانست پروازی موفق داشته باشد. این خودرو با تغییرات شکلی هوایی به خود گرفته است و دارای قدرت خوبی نیز هست چرا که روی زمین به سرعت 110 کیلومتر بر ساعت و در آسمان نزدیک به 185 کیلومتر در ساعت برسد.  البته نکته بد در مورد این خودرو گران بودن آن است چرا که با توجه به لوازمی که دارد از یک لامبورگینی اخرین مدل هم گران تر است.

** Super Sky Cycle

این خودرو پرنده چهره زیبایی ندارد اما قانونی ترین خودروی پرنده ای است که این روزها در دنیا تولید می شود. در سال 2009 برای اولین بار تست شد و موفق شد جواز حضور در آسمان را به دست آورد. این خودرو نیاز به یک گواهینامه موتورسیکلت  و البته گواهینامه رانندگی است. در کنار آن قیمت این خودرو نیز به نسبت باقی خودروهای پرنده بسیار ارزان تر و نزدیک به 40 هزار پوند است.

** AVE Mizar

در سال 1971 یکی از شرکت های بزرگ آمریکایی تصمیم رفت خودرویی پرنده بسازد به همین علت یک خودروی فورد پینتو با بال های یک هواپیمای سسنا پیوند خورد تا خودروی پرنده ایجاد شود. این خودرو توانست تست های خاص زمان خودش را بگذراند و دقیقا یک سال قبل از آغاز تولید انبوهش دچار نقص فنی گشت و یکی از نمونه های آن سقوط کرد تا تمام ویژگی ها و تجهیزاتش از بین برود.

** ConvAirCar

این خودروی پرنده برای اولین بار در سال 1946 ساخته و آزمایش شد. در نگاه اول یک هواپیما است که به یک خودرو چسبیده اما باید این نکته را یادآور شد که این قسمت هواپیما قبل جداسازی و جمع کردن بود بدین معنا که هر گاه می خواستید به هواپیما تبدیل می شد. این هواپیما با نمونه اولیه خود 66 پرواز انجام داد و به تولید انبوه نیز رسید ولی هیچوقت به بازار وارد نشد چرا که یکی از نمونه های آن قبل از عرضه به بازار سقوط کرد و چندین کشته داد.

دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۲
بازدیدها 1,172
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 27954

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری