خانه » خودرو » “MK2 “خودرویی که رشد می کنند

“MK2 “خودرویی که رشد می کنند

از همان روز اولی که خودرو اختراع شد چندین هزار کارگر در حال ساخت خودرو هستند اما به نظر می رسد تا 20 سال آینده باید به دنبال کار دیگری ...

از همان روز اولی که خودرو اختراع شد چندین هزار کارگر در حال ساخت خودرو هستند اما به نظر می رسد تا 20 سال آینده باید به دنبال کار دیگری باشند چرا که خودروها از این پس خودشان رشد می کنند.

طرح های بسیار زیادی در مورد خودروهای آینده تا به حال ارائه شده است که همه آن ها به نوعی برای کاهش مصرف سوخت با استفاده از سیستم های مختلف بوده است. این بار اما طرحی کاملا متفاوت در مورد آینده خودرو سازی ارائه شده است.

“شین بکسلاو” استاد دانشگاه استنفورد در طراحی خودرو به تازگی طرحی متفاوت را برای خودروهای آینده ارائه کرده است که طی آن خودروها دیگر ساخته نمی شوند بلکه در طی مراحلی رشد پیدا می کنند.

این مهندس طرح خودروی به نام Alienware MK2 را پیشنهاد داده است که در آن تمام سیستم ها به صورت بیولوژیکی یا زیستی ساخته شده اند. حتی کامپیوترها نیز با این سیستم کار می کنند. این خودرو در طی مراحلی برای پیشرفت و ساخت رشد پیدا می کند.

او میگوید تا به حال چندین طرح در ذهن خود پرورش داده است که هر کدام آن ها در صورتی که به دنیای واقعی راه پیدا کنند صنعت خودروسازی برای همیشه متحول خواهد شد. خودروهای بیولوژیکی از نظر قیمت و سازگاری با محیط بسیار به صرفه هستند.

خودرو اصلی او با استفاده از سیستم های برقی کار می کند و قادر است در طی حرکت خودش را شارژ کند به طوری که هیچگاه انرژی الکتریکی آن پایان نمی یابد. این بدین معنی است که دیگر خودروها سوختی برای مصرف کردن ندارند جز همان برق تولید خودشان.

اطلاعات زیادی از این خودرو تا به حال به بیرون درز نکرده است و این ایده تنها بر روی کاغذ پیاده شده است. ساخت خودرو با الیاف رشد پذیر ایده ای است که سال های تلاش دانشمندان را باید در پی داشته باشد.

پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۲
بازدیدها 1,358
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 27900

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری