خانه » بین المللی » ساخت ربات با آهن قراضه

ساخت ربات با آهن قراضه

داشتن ربات شخصی یکی از ارزوهای انسان است از این رو همیشه تلاش های بیشماری در این زمینه انجام داده است. دانشمندان تا به حال ربات های مختلفی را رونمایی ...

داشتن ربات شخصی یکی از ارزوهای انسان است از این رو همیشه تلاش های بیشماری در این زمینه انجام داده است. دانشمندان تا به حال ربات های مختلفی را رونمایی کرده اند همچنین عده ای نیز در خانه این کار را انجام می دهند.

 ساخت ربات های پیچیده یکی از مهمترین دستاوردهای انسان بوده است از این رو آرزوی هر فردی داشتن ربات شخصی است. این باعث شده است که عده ای با هر بودجه ای که دارند دست به ساخت ربات بزنند.

“تائو ژیانگلی” مبتکر 37 ساله چینی به تازگی رباتی برای خودش ساخته است که بسیار جالب و البته منحصر به فرد است. این ربات که 25 هزار دلار برای ساخت آن خرج شده تماما از وسیله های قراضه و دست دوم درست شده است.

این مبتکر چینی یکی از افرادی است که دوست دارد همه چیز را خودش بسازد به همین علت در خانه او وسایل دست ساز بسیار زیاد دیده می شوند. این ربات نزدیک به 225 کیلوگرم است که به نظر سازنده اش شاید زشت باشد اما دلرحمی بسیاری دارد.

این ربات می تواند کارهای متفاوتی مانند دست تکان دادن، حرکت کردن و چرخاندن سر را فعلا انجام دهد. تمامی قطعات آن دسته دوم بوده و نزدیک به 110 کیت در این ربات به کار رفته است همچنین مجموع سیم های اتصالی این ربات به سه هزار متر می رسد.

پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۲
بازدیدها 1,435
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 27869

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری