خانه » خانواده » آیا شما هم نگران قد و بالای فرزندتان هستید؟

آیا شما هم نگران قد و بالای فرزندتان هستید؟

مطالعات جدید دانشمندان نشان می دهد تشخیص سریع هر گونه انحراف از سن رشد فرزندتان می تواند از بروز کوتاهی قد او پیشگیری کند.  کوتاهی قد علل و عوامل مختلفی دارد ...

مطالعات جدید دانشمندان نشان می دهد تشخیص سریع هر گونه انحراف از سن رشد فرزندتان می تواند از بروز کوتاهی قد او پیشگیری کند.

 کوتاهی قد علل و عوامل مختلفی دارد که از مهمترین آن  می توان به کوتاهی توام با ژنتیک اشاره کرد.

در  سال  اول زندگی کودک حتما هر دو ماه یک بار به یک پزشک مراجعه کند و پس از  آن طی فواصل 3 تا 4 ماه تا 3 سالگی و بعد از 3 سالگی هر 6 ماه پزشک مراجعه کنید.

2 الگوی طبیعی متداول برای کوتاهی قد در سنین مختلف وجود دارد.

کوتاهی قد ژنتیکی؛ در این رده کودکانی قرار دارند معمولا والدین کوتاه قد دارند و سرعت رشد طبیعی این کودکان موازی با منحني رشد بوده و در مسیر رشد آنها اختلال دیده می شود تاخیر رشد استخوانی و در سن طبیعی بالغ می شوند.

کوتاهی قد سرشتي: در این رده معیارهای رشد کودک از رشد طبیعی کمتر است کودک زیر نقش است و در سن استخوانی او کمتر از سن تقویمی اش است پدیده بلوغ دیرتر اتفاق می افتد و در سابقه خویشاوندان نظیر او وجود دارد.

پزشکان پس از  اندازه گیری  معیاری های اصلی كه شامل قد، وزن نسبت به بخش بالا تنه بدن یا بخش پایینی بدن و معاینه عمومی می تواند از سن استخوانی را تعيين کند و با انجام آزمایش هایی  به شما  می گوید که فرزند شما در کدام محدوده  سرشتي یا فامیلی قرار دارد و با داروهای جانبی و توصیه ها و دستورهایی می تواند به رشد کودک شما کمک کند.

کودک خود را حتما به پزشك برید تا اگر مشکل هورمونی یا تیروئید داشته باشد به زودی از آنها آگاه شوید و با پیشگیری از بروز صدمات و ناهنجاری ها در کودکانتان پیشگیری کنید.

سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲
بازدیدها 1,089
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 27742

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری